Devlet okullarında korsan dershanecilik!

Aktif Eğitimciler Sendikası Kocaeli Şubesi yönetimi, haftalık olağan toplantısını yaptı. Toplantı sonrasında açıklama yapan sendikanın Kocaeli Şube B...

Aktif Eğitimciler Sendikası Kocaeli Şubesi yönetimi, haftalık olağan toplantısını yaptı. Toplantı sonrasında açıklama yapan sendikanın Kocaeli Şube Başkanı Mahmut Mollarecep, devlet okullarında ek ders ücreti adı altında korsan dershanecilik yapıldığını iddia ederek ‘ek ders’ adı altındaki kurslar için velilerden dershane ücretlerinden daha fazla para istendiğini belirtti.

 

“BAZI OKUL MÜDÜLERİ 2500 TL EK DERS ÜCRETİ İSTİYOR”

Bazı okul müdürlerinin velilerden, ek ders ücreti olarak 2500 TL istendiğinin duyumunu aldıklarını belirten Mollarecep, devlet okullarının resmen dershaneciliğe soyunduklarını söyleyerek “Öğrenciyi sınava hazırlamak yanlışsa, siz okullarda oluşturacağınız devlet dershanelerinde ne yapacaksınız? Okullarda zaten normal bir eğitim müfredatı uygulandığına göre neden böyle kurslara gerek duydunuz?” diye konuştu.

 

“DEVLET, OKULLARINDA DERSHANECİLİK YAPMAYA KALKIYOR”

Konuşmasına devam eden Mollarecep, “Dershaneler, eğitim sistemimizin yetersizliklerinden, sorunlarından, yanlışlarından doğmuş kurumlardır. Başta doğu ve güneydoğu olmak üzere, kamusal eğitimin başarı için yeterli olmadığı eğitimin kalitesini yükseltmiştir. Çocuklarımızın, iyi bir eğitimden mahrum kalarak suç çetelerinin, terör örgütlerinin tuzağına düşmelerini önlemiştir, önlemektedir. Dershaneleri kapatan devlet, hafta sonları bizzat kendisi devlet okullarında dershanecilik yapmaya kalkıyor” dedi.

 

“ÇOCUKLAR HAFTASONU KURSLARINA ZORLANIYOR”

Devlet okullarında paralı kursların arttığını söyleyen Mollarecep, “Bazı okul müdürlerinin velileri toplayarak, çocuklarının sınav kazanabilmesi için o ildeki dershane fiyatlarıyla başa baş ücretlerle çocukları devlet dershanesi diyebileceğimiz hafta sonu kurslarına zorladıkları ile ilgili duyumlar alıyoruz” dedi. Tüm ilçe Milli Eğitim Müdürlerini ve okul müdürlerini uyardığını belirten Mollarecep, konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

 

07 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

KÖRFEZ - BU KURSLAR VELİLERİN İSTEĞİ İLE OLUYOR, MÜDÜRLERİN BUNDA HİÇ BİR ZORLAMASI YOK.

Yanıtla . 0Beğen 07 Temmuz 15:47
03

İZMİTLİ41 - BİR BAKIN BAKALIM HANGİ SENDİKA ÜYESİ MÜDÜRLERİN OLDUĞU OKULLAR.EVET BİLDİNİZ MUAMMER DERELİ FEN LİSESİ,CAHİT ELGİNKAN ANADOLU LİSESİ VS. KURSLAR İÇİN İSTENEN PARA 3.500 TL DEN BAŞLIYOR. VEEEE MÜDÜRLERİ EĞİTİM BİR SEN'Lİİİ.ŞAŞIRMADINIZ DEĞİL Mİ?

Yanıtla . 0Beğen 07 Temmuz 15:47
02

vatandaş veli - devlet kendi okulunda öğrencisine eğitim verecek tabi bundan daha doğal ne olabilir. siz sözde eğitimciler paralelin uşakları nasıl olurda özel dershaneciliği savunabilirsiniz? size yazıklar olsun sizin eğitimciliğinizi derhal bitirmeliler. sizler çocukları okullardan kendi dersanelerinize yönlendirerek kime hizmet ediyorsunuz. bu bir suç duyurusudur bu sözde öğretmenler hakkında derhal yasal işlem yapılmalıdır. kendi devletini verdiği bir hizmetten dolayı kötüleyen eğitimci olamaz. paralele hizmet etmeyi bırakında adam gibi devlete millete öğrenciye hizmet edin işinizi düzgün yapın.

Yanıtla . 0Beğen 07 Temmuz 15:47
01

ali kal - muammer dereli müdürü keleşoğlu ve cahit elginkan müdürü ayhan erin velilerden kaç lira istedi... bu çok vahim bir durum...

Yanıtla . 0Beğen 07 Temmuz 15:47
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR