Kartepe bu muydu senin kaderin

Hasparti Kartepe İlçe Başkanı Ahmet Batmanlar haftalık yönetim kurul toplantısı sonrası yapmış olduğu basın açıklamasında şöyle dedi:İki gün önce bir...

BÜYÜT

Hasparti Kartepe İlçe Başkanı Ahmet Batmanlar haftalık yönetim kurul toplantısı sonrası yapmış olduğu basın açıklamasında şöyle dedi:

İki gün önce bir kez daha gördük ki Kartepe neden bu durumda?
Kartepe bir atılım gerçekleştirip çok daha farklı bir ivme ile yükselen ve farklılığını ortaya koyan bir ilçe neden olamadı?
Kartepeyi yönetenlerin kartepelilere bakış açılarını bir kez daha net olarak görmüş olduk . Böyle bir yaklaşımla toplumsal taleplerin ortak bir zemin ortamında çözülemeyeceğinin farkında değilmisiniz Ey Kartepe’yi yönetenler?
Nedir sizi bu hale getiren. sadece sizler mi doğruyu düşünür ve bilirsiniz?
Sizin karar verdikleriniz değişmez kurallarmıdır?
Sayın belediye başkanı Şükrü beyin üç gün önce gazetelere vermiş olduğu beyana bir bakarmısınız. Eşmedeki imar durumuyla alakalı “Büyük bir bilgisizlik söz konusu. Plan doğru bir plandır. Ancak var olan itirazlara bakıldığında konunun anlaşılmadığı görülüyor.” Diyor ve ilave ediyor asıl bilinç altında yatanıda ortaya koyuyor. ‘’Siz ikna oluncaya kadar bunu anlatacağım’’ diyor. Geçen aylarda, Şefkatiye halkının taleplerinide dinlememiştiniz. Şimdide Eşmeli halkımızı hiçe sayıp siz ikna oluncaya kadar anlatacağım demek sizi hiçe sayıyorum demek değilmidir. Buradan Halkın sesi olarak sizin bu insanlara seçimlerde dağıttığınız broşürdekilerle size sesleniyor ve diyoruz ki :
İnanma seni Hiçe sayanlara
Aldanma, Boş vaade bulunanlara

Seni unutup, kendine çalışanlara
Sadece seçimden seçime hatırlayanlara

Parayla, iradeni kırmaya çalışanlara
Gücünü göster, yüreğini koy ortaya

Hani hatırlarsanız siz bu broşürleri seçimde dağıttığınız sayın AKP’li yöneticiler ve sayın Şükrü başkan. Bu kartepenin insanları yüreğini ortaya koydular. Ya siz bu sese kulak vereceksiniz, yada ben her şeyi bilen başkanım sizide dinlemem deyip bildiğinizi okuyacak, bu insanları hiçe sayacaksınız, yani sizin dağıttığınız şiirde vaadettiğiniz gibi, inanma sizi hiçe sayanlara demiştiniz ya bu millet siz onları hiçe saydığınız müddetçe size inanmayacak. Unutmayınki dağıttığınız bu belgeler sizin teminatınızdı, taahhütünüzdü, bu millete verdiğiniz sözünüzdü. Sizi verdiğiniz sözü tutmaya ve gereğini yapmaya davet ediyoruz. Bu sizi önerdiklerimizi umursamıyorsanız buyrun size sizden bir alıntı daha.

Hak edenin Hakkını verir
Hak etmeyenin haddini bildirirsin diyordunuz kartepelilere.

Sayın Başkan ve AKP’nin kartepe yöneticileri siz kartepeye baktığınızda ne görüyorsunuz çok merak ediyoruz. Sizler baktığınız her yerde rant mı görüyorsunuz. Eşmede icraatlarınızda Merkeze koymuş olduğunuz rantı kaldırın ne olur, merkeze İnsanı koyun ki her şey piyasadır, her şey servettir diyen anlayıştan vazgeçmiş olasınız. Ey rant dedikçe Eşmeliye fayda gelmez, kartepe böyle yönetilemez, icraatlarınızda merkeze koyduğunuz neyse ona hizmet etmiş olursunuz. İşte bu yüzden Ey İnsanlar diyebiliyorsanız insanların sizden istedikleri talepleri makul ve kabul edilebilir bulur, insanları ötelemeden, insanı arkaya atmadan doğru kararları almış olursunuz. Bunu böyle yapmadıkçada kartepe asla farklı bir ilçe olmayacaktır.
Önümüzdeki günlerde AKP’li ilçe yönetiminin kendi siyasi vitrininde kendilerini temsil eden belediyeyi takip edip etmediğini ve sayın Şükrü başkan sizlerin bu millete vermiş olduğunuz sözleri size hatırlatıp tüm halkımızla beraber geçen bunca süre içersindeki söz verdiğiniz projelerin hangi durumda olduğunu, ne kadar da sözlerinize sadık olduğunuzu göreceğiz. Tüm halkımızla beraber karnenizi dolduracağız. İşte o zaman Kartepeli büyük düşünecek Hak edenin Hakkını verecek, Hak etmeyenin haddini bildirecektir.

09 Nisan 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR