CHP Milletvekili Hürriyet: Bunlar cennete bile AVM yapar

CHP Derince İlçe Örgütü ve Derince İlçe SKM’nin dün emeklilerle bir araya geldiği kahvaltı programında konuşan Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, AK...

CHP Derince İlçe Örgütü ve Derince İlçe SKM’nin dün emeklilerle bir araya geldiği kahvaltı programında konuşan Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, AKP iktidarını eleştirerek, “Gençlerimiz, askerimiz, polisimiz ölüyor. Ve bu yönetenler utanmadan ne mutlu bende şehit olmak istiyorum diyorlar. Bunlar cennete bile gitse orada AVM yaparlar” dedi.

 

CHP Derince İlçe Örgütü ve Derince İlçe SKM büyük bir organizasyona imza atarak Derince Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde emeklilerle buluştu. Emekli vatandaşların ele alındığı ve CHP’nin bu sorunlara getirdiği çözüm önerilerinin anlatıldığı programa; CHP Kocaeli Milletvekilleri’nden Fatma Kaplan Hürriyet ve Tahsin Tarhan, CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay ve il yönetimi, Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Av. Hüseyin Yılmaz, Kocaeli milletvekili adaylarından Cuma Karavar, Kemal Nişancı, Utkan Güneş ve Yakup Törk, İl SKM, ilçe örgütü yöneticileri, Derince Kadın Kolları İlçe Başkanı Songül Kaya ve yönetimi, Derince Gençlik Kolları Başkanı Ersin Demirkır ve yönetimi, Körfez İlçe Başkanı Tuğman Kayalı, Yenikent Mahalle Muhtarı Asuman Ekerer, dernek başkanları, STK temsilcileri ve emekli olan vatandaşlar katılım gösterdi.

 

“İYİ Kİ GELDİNİZ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan programa katılım beklenenin üzerinde olunca salon doldu, taştı. Ek masaların bile dolduğu organizasyona yaklaşık bin kişi katılım gösterdi. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, “Dışlanan horlanan ama baş tacımız olan değerli emekliler önemli bir süreçten geçiyoruz. Ülkemiz bir savaş ortamına getirildi. Bu süreçte barıştan emekten yana olan insanlar horlanmaya çalışılıyor. Bizler inadına önce insan önce Türkiye diyoruz. İyi ki geldiniz. Bu görüntü 1 Kasım da iktidar olacağımızın görüntüsüdür “ dedi.

 

“YÜREĞİMİZE TAŞ BASTIK”

Değer’in ardından kürsüye çıkan CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, sözlerine şehitlerimizi anarak başladı. Tarhan, “Yine yüreğimiz yandı. 3 tane astsubayımız bir de yarbayımızı şehit verdik. Ülke olarak öyle bir noktaya geldik ki yüreğimize taş basmışız. Her gün şehit veriyoruz ama yaşamımız sıradanlaşmış. Birinci Dünya Savaşı’nda bile düşman Ankara’ya gelememiş. Ama bugün baktığımızda Suriye’den bombayı sırtlayıp Türkiye’nin kalbi olan Ankara’da milletin yüreğine hançeri saplıyorlar. Canımız acıyor. Gençlerimizi kaybediyor, askerlerimizi polislerimizi şehit veriyoruz. Sadece izliyoruz. Türkiye’de otorite boşluğu var. Yönetim, iktidar boşluğu var. 7 Haziran seçimlerine, milletin iradesine saygı duymadılar. Bugün CHP iktidar ortağı ama hükümeti kurma görevini CHP’ye vermediler. Tekrar seçim dediler” ifadelerini kullandı.

 

“CHP’Yİ İKTİDAR YAPMALIYIZ”

Konuşmasının devamında STK’ların önemine vurgu yapan Tarhan, “İnsanlar orada örgütlenir. Ama son yıllarda siyaset STK’lara müdahale etmeye başladı. Muhtarları yok saydı. Demokrasi sandıkla şekillenecek. Eğer bu ülkeye adalet, barış, insan haklarına saygı gelecekse CHP’yi iktidar yapmalıyız. Bölgede söz sahibi olacak, ekonomiyi ayağa kaldıracaksak, eğitim politikalarını yeniden yapılandıracaksak, dış politikada yeniden söz sahibi olacaksak CHP’yi iktidar yapmalıyız. 4 parti de birbiri ile konuşmuyor. Sadece CHP diğer partilerle görüşme yapıyor. Çünkü CHP benim partimin, partililerimin çıkarları değil öncelikli olarak Türkiye’nin çıkarları önemlidir diyor” ifadeleriyle sözlerini sonlandırdı.

 

“DEMOKRASİ BİRİLERİNE BOL GELDİ”

CHP Kocaeli Milletvekili Av. Fatma Kaplan Hürriyet da yaptığı konuşmada, “7 Haziran’da vatandaşımız sandığa gitti ve kararını verdi. İsminde ‘kalkınma’ olan ama sadece ayakkabı kutularını kaldıran, kendi çocuklarına gemicikler alan zihniyete ‘hayır’ dedi. Baskı ve fişleme devlete ‘hayır’ dedi ve Türkiye 8 Haziran sabahına demokrasiyle uyandı. Ama bu demokrasi birilerine bol geldi. Şimdi bir kişinin inadı yüzünden yeniden seçime gidiyoruz. Yani inat seçimine gidiyoruz. Yumurcak TV’yi bile sansürlediler. Tüm ülke yatırımlarını yabancılara satanlar bu milletvekillerini beğenmedik bize yerli milletvekili seçin dediler. Çözüm süreci dediler ama çözüm süreci dedikleri şeyi ölüm sürecine çevirdiler. Onların dışındaki herkes ölüyor. Gençlerimiz, askerimiz, polisimiz ölüyor. Ve bu yönetenler utanmadan ne mutlu bende şehit olmak istiyorum diyorlar. Bunlar cennete bile gitse orada AVM yaparlar” sözleri ile AKP’nin politikalarını eleştirdi.

 

MUHTARLARA ÇAĞRIDA BULUNDU

Hürriyet, “Biz kavga çıkaran değil barıştıran olduk. Yurttaşına hesap veren hizmet için eğilen iktidar anlayışıyla hareket ettik. AKP’nin seçim bildirgesinde aslında kaynak vardı ama yandaşa vardı diyor. Şimdi ise biraz ucundan size de verelim diyor. Bizler geçmişte olduğu gibi yine sizlerin yanındayız. CHP iktidarında seçim bildirgemizdeki vaatlerimiz sözümüzdür” dedi. Konuşmasında muhtarların sorunlarına da değinen Hürriyet, “Muhtarlarımıza sesleniyorum. Özlük haklarınızın iyileştirilmesi, mahalle muhtarlarının belediye meclislerinde köy muhtarlarının kendi bölgelerinde söz sahibi olması için bütün muhtarlara çağrıda bulunuyorum. Gelin hep birlikte mücadele edelim. Barış ne kandil de ne AKP’dedir. Barış sadece ve sadece CHP’dedir” ifadelerini kullandı.

 

“CHP HALKTAN HİÇBİR ZAMAN KOPMADI”

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay da yaptığı konuşmada, “Partili kardeşlerimden, özgürlüklere inananlardan destek istiyorum. Zaman zaman bizden partimizden şikayetleriniz olmuştur. Ama CHP hiçbir zaman halktan kopmadı. AKP’nin iniş süreci başladı. Son istatistikler AKP’nin yüzde 38’lere indiğini CHP’nin yüzde 35’lere çıktığını gösteriyor. Ama önümüzde daha iki hafta var. Bugün (dün) Gebze’ye Başbakan geliyor diye CHP’nin bayraklarını indirmeye çalışmışlar. Bunlar nezaket, terbiye sınırını aşma noktasına geldiler. Korkmaya başladılar. Ben tüm partililerimizden daha çok çalışmalarını, daha az uyumalarını ve dedikodudan uzak durmalarını istiyorum. Bu gemi batarsa Türkiye batar” dedi. Hilal GÜDÜCÜ

too.jpg

18 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR