“Bayramlaşmayı siyasallaştırmayın!”

Sivil İnisiyatif Platformu adına açıklama yapan MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş Kent Bayramlaşmasının siyasallaştırılıp sivil toplum kuruluşlarının dışla...

BÜYÜT


Sivil İnisiyatif Platformu adına açıklama yapan MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş Kent Bayramlaşmasının siyasallaştırılıp sivil toplum kuruluşlarının dışlandığını vurgulayıp alternatif bayramlaşma düzenlediklerini açıkladı
Marmara Sanayici ve İşadamları Derneği (MARSİAD) Başkanı Bahri Odabaş, MARSİAD Kocaeli Genel Merkez Bürosu’nda 23 üyesi bulunan Kocaeli Sivil İnisiyatif Platformu adına bayram açıklaması yaptı. Açıklamaya DSP Kocaeli İl Başkanı Selman Gülpınar ile DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım Kahraman da katıldı.
“BAYRAMLAŞMAK SİYASALLAŞTI”
Bayramlaşmalarda sivil toplum kuruluşlarının dışlandığını dile getiren Bahri Odabaş “2004 yılında sivil toplum kuruluşları tarafından başlanan ve önce Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Valiliği’nin içinde yer aldığı, Türkiye’ye örnek olan Kocaeli Kent Bayramlaşması, son 3 bayramda kurucu ve bayramlaşmanın sahibi sivil toplum kuruluşları dışlanarak siyasallaştırılmıştır” diye konuştu.
ALTERNATİF BAYRAMLAŞMA ÇAĞRISI
Bayramlaşma konusunda AKP’ye yüklenen Odabaş “AKP’yi uyarmamıza rağmen sivil toplum üzerindeki diktatörvari baskısını sürdürerek yanlıştan geri dönmemesi neden ile geçen bayramda açıkladığımız üzere Kent Bayramlaşması’nın gerçek sahipleri olarak bayramın 2. günü saat 12.00’de İzmit Fethiye Caddesi’nde bayramlaşmayı gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu. Kent Bayramlaşması’na tüm siyasi partileri davet eden Odabaş, sivil toplum kuruluşları, sivil ve askeri erkan ile tüm basın kuruluşlarının yanı sıra tüm Kocaelileri de bayramlaşmaya beklediklerini söyledi.
YERLİ İKRAM
Bayramlaşmada ikramın abartılı olmayacağını dile getiren Bahri Odabaş “Milletin parasından oluşan bütçemiz olmadığı için ağır ikramlarda bulunamayacağız. Ancak alın teri ile ürettiğimiz yöresel ve ulusal ürünümüz fındıklı pişmaniye, fındıklı çikolata, fındıklı şeker ve fındıklı lokum ikram edilecek” dedi.
DSP ZİYARETİ
Basın açıklamasının ardından MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş ve MARSİAD Yönetim Kurulu üyeleri kahvaltı düzenleyen DSP İzmit İlçe Başkanlığı’na ziyarette bulundu. DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım Kahraman ile görüşen Odabaş ve beraberindekiler, bayramın 2. günü yapılacak olan bayramlaşma törenine DSP’lileri de çağırdı. Teklifi olumlu karşılayan Kahraman, bununla beraber birtakım söylentilere de cevap verdi. DSP’nin kesinlikle seçime gireceğini belirten Kahraman “Kamuoyunda söylentiler var, DSP ile CHP anlaştı diye. CHP ile anlaşmaya kapalıyız. DSP olarak büyükşehir ve tüm ilçelerde kesinlikle seçime gireceğiz” diye konuştu.

12 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR