Üzülmez, muhalefete yüklendi

      Yerel seçim çalışmalarına aralıksız devam eden, AKP Kartepe Belediye Başkan adayı Hüseyin Üzülmez, Maşukiye Mahallesi gençleri ile bir araya gel...

BÜYÜT

 

 

 

Yerel seçim çalışmalarına aralıksız devam eden, AKP Kartepe Belediye Başkan adayı Hüseyin Üzülmez, Maşukiye Mahallesi gençleri ile bir araya geldi. Gençlerin istek ve önerilerini dinleyen AKP’li Üzülmez, değişim isteyen gençler için projelerinin hazır olduğunu söyledi. Üzülmez’e programında partili gençlerde eşlik ettiler.

 

MUHALEFETE SORDU

Üzülmez, gençlerle yaptığı toplantısında muhalefete çattı. İzmit Belediye Başkan Yardımcılığı döneminde birçok başarılı projelerde yer aldığını belirten Üzülmez, muhalefet adayların seçim sürecini boş söylemlerle geçirdiğini, anlatacak bir eserleri olmadığı için farklı yollar denediklerini belirtti. Üzülmez, şöyle konuştu: “Kirli eylem ve söylemlerle siyasi menfaat elde etmek ve manevralar içerisinde olmak liderlikle bağdaşmaz. Dün ne yaptınız, yarın ne yapacaksınız? Adaylar önce bunun cevabını versin” diyerek devam etti.

 

BELEDİYECİLİK

TECRÜBE İSTER

Kartepe’nin staj yapılacak bir yer olmadığını belirten Üzülmez, bütünleştirici dil kullanamayan, vizyon sahibi olmayanlar; keşfettiği icatlar, araç gereçlerle ya da sağa sola sevgi kazansın yazmakla Kartepe’ye katkı sağlayamazlar. İnsanlar yaptıkları eserleri ile hatırlanır. Geçmiş dönemlerde hizmet yapılan belediyelerde bırakılan eserler olup olmadığına bakıyoruz. Hiç birisinin eseri yok” diye konuştu.

 

ÖNCE SÖNMEZ’E ÇATTI

Yaşar Sönmez’i kastederek, belediye başkanlığı süresince birçok eser bırakmış birisinin olduğunu söyleyen Üzülmez, şöyle devam etti: “Yanlış planlamalar, verilemeyen ruhsatlar, iskân belgeleri, nereden geldiği belli olmayan borçlar ve daha niceleri. Şimdi, yönetim ve idaresi başarısızlıklarla dolu eski bir belde belediye başkanı, 103 bin nüfusa ulaşmış Kartepe’ye aday oluyor. Belediyecilik görevini ehline verelim, belediyecilik bizim işimiz.”

 

ARAS’A DA YÜKLENDİ

Saadet Partisi’nin adayı Mehmet Aras’ı da eleştiren Hüseyin Üzülmez, “sevgili büyüğümüz keşfettiği icatlarına her gün yenilerini daha ekliyor. Belediye başkanlığı adaylığı yerine bu yeteneğini farklı mecralarda değerlendirmeli. Menfaatler uğruna gerçeklerin üstünü örtmekten vazgeçin. Takındığınız bu yanlış tutum hoş değildir” diye devam etti.

 

YENİLERE ROZET TAKILDI

CHP’de istifa ederek, AKP’ye katılan Özgür Apay ve Ceyhun Özbozkurt, yeni üyeler Yiğit Özbozkurt, Bünyamin Erdoğan ve Mehmet Atmaca’ya parti rozetlerini takan Hüseyin Üzülmez, gençlere hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Üzülmez, “Artık sizler de AK Parti ailesinin bir ferdisiniz. Türkiye ve Kartepe için hep birlikte çalışacağız” dedi.

19 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR