MHP’de siyasilerin kurultay görüşleri...Muhalifler mutlu!

MHP'de muhalifler tarafından partinin olağanüstü kurultaya götürülmesi talebiyle Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde dava açılmıştı. Muhaliflerin ola...

MHP'de muhalifler tarafından partinin olağanüstü kurultaya götürülmesi talebiyle Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde dava açılmıştı. Muhaliflerin olağan üstü kurultaya gidebilmeleri için açtıkları dava olumlu neticelendi. MHP Genel Merkez Yönetimi bir üst mahkemeye başvuracağını açıkladı. MHP yöneticileri ise karara itiraz edeceklerini bildirdi.

 

İLK AÇIKLAMA SEMİH YALÇIN’DAN GELDİ

Kararla ilgili ilk açıklamayı MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın yaptı ve “Kararı doğru bulmuyoruz. Üst mahkemeye gideceğiz” dedi. Mahkemenin karar vermesinin ardından başkan adaylarından Sinan Oğan mesajını Twitter üzerinden verdi. Ogan, ''Olağanüstü kurultayımız vatanımıza, milletimize, partimize ve camiamıza hayırlı olsun. Ülkücü hareket engellenemez'' dedi.

 

MUHALİF KANAT DURUMDAN MEMNUN

Ankara’daki bu hareket ilimize de yansıdı. Muhalif kanatta mevcut yöneticiler de verdikleri demeçlerle durumu yorumladılar. Muhalif kanat durumdan son derece memnun, Devlet Bahçeli taraftarı yöneticiler ise kongrenin zamanında yapılacağı söylemini yineliyor.

 

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı

Normal sürecin işleyeceğini düşünüyordum. Bu kararı beklemiyorum. Bana sürpriz oldu. Hukuki bir karar verilmiştir. Genel merkezin itiraz hakkı bulunuyor. Bu hak kullanılacak. Önümüzdeki hafta bir MYK toplantısı yapılmasını bekliyorum.

 

MHP Kocaeli eski Milletvekili Kemal Köse

Mahkeme bir karar verdi, saygı duyuyoruz. Muhalefet bu yargı yolunu kullanmıştır. Mahkemeden de onlar için olumlu bir karar çıkmıştır, hukuki süreç devam ediyor. Muhaliflerin bu sürecine karşı biz de temyize gideceğiz. Yargıtay bir karar verecek herkes için hayırlı uğurlu olsun. Bizim kafamızdaki kongre tarihi 18 Mart 2018’dir. İlk ilçe kongremizde 9 Ekim 2016.

 

MHP Kocaeli eski Milletvekili Lütfü Türkkan

Bu konuyla ilgili demeç vermek istemiyorum.

 

MHP Kocaeli eski Milletvekili Cumali Durmuş

MHP’nin geleceği açısından bu kararı olumlu buluyorum. Çok açık bir şekilde Meral Akşener’i destekliyorum. Türk siyaseti açısından önemli bir karar bu. Hukukun dediği oldu.  Oysaki tüzükte çok açıktı. Delegenin aldığı karar üzerine yorum yapılmamalıydı. Türk toplumu geleceğe güvenle bakabileceği, devleti devlet gibi yönetebilen bir arayış içerisinde. Bu da MHP ve Meral Akşener ile sağlanacaktır. Bu amaçta ilk adım atılmış oldu.

 

MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz

Mahkeme, kararı kongre yapılacak diye vermiyor. Dava tüzük değişikliği için açılmıştı ancak süreç yargıda devam ediyor. Kararın bize gelmesi zaman alır. Zaten kongrelerin tarihi geliyor. Bence genel başkanımızın dediği tarihte kongre olacak. Sonuna kadar Devlet Bahçeli’nin arkasındayım.

 

MHP Kandıra İlçe Başkanı Türkan Özcan

Olmasını gereken oldu. Teşkilatlar istedi, delegasyon istedi. İnşallah hayırlısı olur. Üyelerimiz adına, ülkemiz adına hayırlısı olur. Hak yerini bulmuş oldu.

 

MHP İzmit İlçe eski Başkanı Kaan Dilmen

Beklenen ve olması gereken buydu. Genel merkez uzun süre delegenin iradesini görmezden geldi. MHP tabanının ciddi bir kısmının talebi buydu. Bu görmezden gelindi. Meral Hanım’ın sahada nasıl karşılandığını görmezden geldiler. Hayırlı olsun.

 

MHP Kartepe eski İlçe Başkanı Muzaffer Yılmaz

Allah hayırlı etsin. Bekliyorduk böyle bir karar. Önemli olan bundan sonrası. Umarım Allah önce MHP’ye hayırlısını verir. Herkesin başımızın üstünde yeri vardır. Bizim temennimiz o kurultay salonuna kol kola girip kol kola çıkmaktır.

09 Nisan 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR