Darıca’da engelsiz bir hafta

Darıca Çınaraltı Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte Darıca Belediyesi Engelliler Merkezi bünyesinde oluşturulan Engelliler Korosu müzik ziyafeti sunar...

BÜYÜT

Darıca Çınaraltı Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte Darıca Belediyesi Engelliler Merkezi bünyesinde oluşturulan Engelliler Korosu müzik ziyafeti sunarken, izleyicilerin büyük beğenisini kazandı.

Programın açılış konuşmasını yapan Başkan Karabacak, “İlçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini artırmak, toplumsal üretime katkıda bulunmalarını sağlamak, değişik kurslarla hayata tutunmalarını sağlamak, sosyal ve kültürel etkinliklerle yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla hizmete açtığımız ve yıllardır başarıyla hizmet veren Darıca Belediyesi Engelliler Merkezi’miz tarafından hafta boyunca etkinliklerimiz devam edecek. Darıca Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Engelliler Yaşam Merkezi’nin temellerini yakında atacağız, akülü araçları olan engelli vatandaşlarımızın en büyük sıkıntılarından birisi olan şarj sorununu çözme adına şehrin belirli noktalarına şarj istasyonları kuracağız. Bir başka önemli projemiz olan ‘İletişim’de Engelleri Kaldırıyoruz’ ismini verdiğimiz çalışmayla 444 7 441 nolu hat üzerinden engelli vatandaşlarımızın yedi gün yirmi dört saat bizlere kısa mesaj servisiyle ulaşabilecekleri ve her türlü sıkıntılarını iletebilecekleri yeni bir projeyi hayata geçiriyoruz. Bununla ilgili geniş bilgilendirmeyi yakında yapacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

 

KERMES VE SERGİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Engelliler Korosu’nun verdiği konserin ardından, DAREN tarafından açılan kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi. Sertifika töreninin ardından protokol üyeleri Darıca Belediyesi Engelliler Merkezi tarafından düzenlenen kermes ve engelli vatandaşların yaptığı ürünlerin yer aldığı serginin açılışı yaparak, emeği geçenlere teşekkür ettiler.

14 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR