“Sirmen kendi enkazının üzerinde şov yapmasın”

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, CHP İzmit Belediye Başkan aday adayı Sefa Sirmen’in İzmit Belediyesi hakkındaki açıklamalarına yanıt v...

BÜYÜT


İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, CHP İzmit Belediye Başkan aday adayı Sefa Sirmen’in İzmit Belediyesi hakkındaki açıklamalarına yanıt verdiği açıklamasında “Sayın Sirmen kendi enkazının üzerine çıkarak şov yapmayı bıraksın” dedi
Eleştirilere cevap veren Bulut, “Sefa Sirmen kendisinin bıraktığı enkazın üzerine çıkarak şov yapmayı bırakıp İzmit’e yönelik projeleri ile yarışsın” dedi. Sefa Sirmen’in aday adayı sıfatıyla “Belediye borç şampiyonu” diyerek siyaset yaptığını kaydeden Bulut, “Sayın Sirmen belediyeyi işçi borçları hariç 8 katrilyon borç ile bıraktı. Şimdi ise işçilerin SSK borcu yüzünden ‘Belediye Borç Şampiyonu’ diyerek siyaset yapıyor” dedi.
“HALK, SİRMEN’İN KAÇTIĞINI UNUTMADI”
Sözlerine devam eden Bulut, “Sayın aday adayı herhalde belediyeyi ‘Türkiye’nin Borç Şampiyonu’ yapıp sonra da ikinci, üçüncü kişilere terk ederek, dokunulmazlık zırhına bürünmek için milletvekili olarak milletin emanetini bırakıp gittiği, bir anlamda kaçtığı günleri, milletin unuttuğu zannediyor” dedi. Bulut “İzmit halkı o gün yapılan saygısızlığı da seçime 3 gün kala 2.500 kişiyi belediyeye işe alıp, seçimden 1 gün sonra işçilerin kapının önüne konulduğu o günleri unutmadı. Belediyeyi Türkiye’nin en borçlu belediyesi haline getirip bırakıp gittikten sonra aday olacak yer kalmayınca tekrar aynı yere aday olmak ve ‘Borç Şampiyonu’ eleştirisi yapmak milletin vicdanında yüz kızartıcı bir durumdur” dedi.
“YILDIRIM’IN DEĞERLENDİRMESİ GÜLÜNÇ”
Önceki İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın “Hedeflerde yüzde 100 başarı” sloganıyla göreve gelmeden önce vaat ettiklerinin tamamını gerçekleştirdiğini görselleri ile basın ve kamuoyu ile paylaştığı açıklamaya ilişkin CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım’ın yorumuna da değinen Bulut, “Sayın Yıldırım herhalde açıklamanın sıra dışılığından etkilenmiş olacak ki bu açıklamaya sıra dışı bir yorum getirmiş ve ‘Görev süresi dolmadan değerlendirme yapılmasını erken havlu atmak’ olarak değerlendirmiş. Sayın Yıldırım’ın bu gülünç değerlendirmesini, CHP’nin siyaset geleneğinde söz vermenin ve verilen sözü tutmanın alışılmamış bir durum olmasına bağlıyoruz” dedi.
“ŞİŞLİ VE ESKİŞEHİR BÜTÇELERİNE BAKSIN”
Yıldırım’ı eleştirdiği mahalle konaklarında hizmet veren Emekli Evleri ve İZMEK kurslarından yararlanan vatandaşlarla konuşmaya davet eden Bulut, “Hele ki İzmit Belediyesi’nin yatırım bütçesinin yüzde 20 gibi rekor sayılabilecek bir seviyede oluşunu eleştirmesini ise bütünüyle bilgisizliğine bağlıyoruz. Kendisine tavsiyem en başarılı CHP’li belediyeler olarak gösterilen Şişli ve Eskişehir Belediyelerinin yatırım bütçelerinin gerçekleşme oranına bakmasıdır” dedi.
“GÖZÜ KESMEYİNCE, KORKUP VAZGEÇENLER…”
“Erken havlu atmak deyimi sözünü yerine getirenler için değil, aday olacağım diye sahneye çıkıp gözü kesmeyince korkup vazgeçenler için kullanılır” diyen Bulut bu deyimin önce anket yapıp açıklayacağım diyen ama açıklamayan, sonra da aday olacağım deyip olmayan kişiler için kullanılmasının daha uygun olacağını söyledi.

23 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR