Çayırköy’de yol sorunu

Kandıra yolu Çayırköy mevkiinde köylüler evlerinden tarlaya giderken ölümle burun buruna geliyorlar. Köy sakinleri buranın acil olarak düzenlenmesini...

BÜYÜT

Kandıra yolu Çayırköy mevkiinde köylüler evlerinden tarlaya giderken ölümle burun buruna geliyorlar. Köy sakinleri buranın acil olarak düzenlenmesini istiyor.

İl Genel Meclisi’nin dün yapılan temmuz ayı toplantısının dilek ve temenniler bölümünde söz alan meclisin CHP’li üyesi İsmet Kanık, sık sık kazaların meydana geldiği Kandıra yolunun Çayırköy mevkiiyle ilgili önemli iki sorunu dile getirdi. Kınık konuşmasında, “Önceden Kandıra yolu köyün içinden geçiyordu. Artan trafik yoğunluğundan dolayı yeni bir yol yapıldı. Ancak yeni yol köyü ikiye böldü. Köy bir tarafta, köylünün tarlası bir tarafta kaldı. Köylünün tarlasına gitmesi için yapılan alt geçit ise küçük olduğu için tarım araçları ve traktörler buraya sığmıyor. Bu nedenle köylüler araçlarıyla üst yolu kullanmak zorunda kalıyor. Bu durum ise yolda sık sık kazaların olmasına neden oluyor. Buradaki mevcut alt geçidi biraz daha genişleterek bu sorunu çöze biliriz” dedi. Bu öneriye karşılık İl Genel Meclisi Başkanı Fahim Kılıç, ilerleyen günlerde meclis üyeleriyle birlikte Çayırköy’ü ziyaret edelim sorunu yerinde inceleyelim” cevabını verdi.

YOL KÖYÜ İKİYE BÖLDÜ
İsmet Kanık, İl Genel Meclisi toplantısının ardından Çayırköy’e giderek köy muhtarı Aşır Akbaba ile görüştü. Köy muhtarı Aşır Akbaba da, “Yol köyün sol tarafında kalıyor. Köylüler alt geçitten araçlarıyla geçemeyince üst yolu kullanıyor. Bu da devamlı kazaların olmasına neden oluyor. Bu sıkıntıdan sadece köylüler değil, bu yolu kullanan diğer vatandaşlarımız da mağdur oluyor” dedi ve alt geçidin genişletilmesini istedi. İsmet Kanık ve köy muhtarı Akbaba ayrıca yine Kandıra yolu üzerinde bulunan Mini Köşk adlı dinlenme tesisi önüne trafik ışıklarının konulmasını istedi. İzmit’ten yola çıkan biri, resmi bir dönüş olmadığından yasak olmasına rağmen Mini Köşk dinlenme tesisi önünden U dönüşü yapıyor. Bu nedenle burada ölümlü ve maddi hasarlı çok sayıda kaza oluyor” dedi.

05 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR