“HER ŞEYDEN ÖNCE ÖRGÜTLENECEĞİZ”

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emin Andız 10 Haziran’da yapılacak olan il gençlik kolları kongresi öncesinde gazetemize çeşitli açıklamalarda bulundu....

BÜYÜT


CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emin Andız 10 Haziran’da yapılacak olan il gençlik kolları kongresi öncesinde gazetemize çeşitli açıklamalarda bulundu. Andız; “Her şeyden önce örgütleneceğiz. Bizim görevimiz bu” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Gençlik Kolları Başkanı Kadem Seymen’in gençlik kolları genel merkezinde yaşanan değişiklikleri bahane ederek görevinden istifa etmesinin ardından il gençlik kolları başkanlığı görevine birkaç ay önce atanan Emin Andız 10 Haziran’da gerçekleştirilecek olan il gençlik kolları olağan kongresi öncesinde gazetemize çeşitli açıklamalarda bulundu.

İLÇE KONGRELERİMİZİ TAMAMLADIK

CHP’yi ve parti siyasetini her şeyin önünde tuttuğunu belirten Emin Andız; “Bizler, partili gençler olarak görev adamlarıyız. Nerede bize görev verilirse, elimizden gelen çabayı gösteririz. Birkaç ay önce il gençlik kolları başkanlığı görevine atandım. Göreve atanmamla birlikte hem partimizin ana kademesinde hem de gençlik kollarımızda bir kongre süreci başladı. Bu süreç içerisinde 12 ilçemizde de kongrelerimizi sorunsuz bir şekilde tamamladık. Bizler bu ülkenin ve partimizin teminatıyız. Kongre süreçlerinde yaşanan kimi sorunların geride kalacağını ve CHP’nin her
zaman kazanan olacağını düşünüyoruz” dedi.

İLÇE BAŞKANLARIMA DANIŞACAĞIM

10 Haziran il kongresinde aday olup olmayacağı ile ilgili olarak da kimi konulara değinen Emin Andız şöyle konuştu; “Mevcut örgüt başkanları her zaman potansiyel adaydır. Ben de atanmış bir başkanım. Elbette ki gönlüm seçilmiş başkan olmaktan yana. Aday olmayı seçim takvimi açıklandığı günden itibaren ciddi olarak düşünüyorum. Partimize neler katabilirizin hesabını yapıyorum. Mevcut ilçe başkanları ile tek tek görüştüm. Birçok delegeye temas ettim. Salı günü (Dün) ilçe başkanlarımla birlikte son kez bir araya geleceğim ve aday olma düşüncemi kendilerine açacağım.

“BU KENTTE DOĞDUM, BU KENTTE YAŞIYORUM”

İlçe başkanlarım da uygun görürlerse 10 Haziran il kongresinde aday olacağım. Bu kentte doğdum, bu kentte okudum ve bu kentte çalışıyorum. Ailem yıllardır bu kentte ikamet ediyor. Kentin bütün sokaklarını karış karış ezbere biliyorum. İzmit Lisesi’nde eğitim gördüm. Kentin bütün gençleriyle temas kurma şansım oldu. Gençlerin sorunlarını, gençlerin sıkıntılarını en iyi bilenlerden biriyim. Partimizin gençlere temas etmesi için elimden gelenin en iyisini yapacağıma inanıyorum. Bu sebeple aday olmayı düşünüyorum.

“TEK BİR PROJEM VAR”

Ben parti içi demokratik bir yarış olan kongre süreçlerinde uzun uzadıya projelerin anlatılmasından, adayların birbirleriyle mücadele edip parti tabanını unutmasından, kavgalardan, anlaşmazlıklardan yana değilim. İlçe başkanlarımın ve il delegelerimizin desteği ile seçilmiş başkan olursam örgütüme, partime, beni seçecek olan delegelerime ve ilçe başkanlarıma ilk 6 aylık süreçte tek bir projem olacak, onlara tek bir şey yapacağımı vaat edeceğim o da örgütlenmek.

“BENİM OĞLUM, KIZIM GENÇLİK KOLLARI OLSUN DÖNEMİ BİTECEK”

Partimizin gençlere temas etmesinde temel sorunun örgütlenmek olduğunu düşünüyorum. Gençlere temas edecek, onları partimiz içerisinde siyasi bir gelişim ile örgütlere kazandıracak, hali hazırda örgütlü arkadaşlarımızın siyasi birikimlerini artıracak plan ve programlar uygulayacağız. Partimizde yıllardır devam eden; ‘Bu benim oğlum, bu benim kızım. Bunlar partiye üye olsun. Partinin gençleri bunlar olsun’ mantığını bir kenara bırakacak ve mahallelerde, liselerde, çalışma alanlarında, çocuk işçilerin yanında ve en önemlisi 60 bin kişilik nüfusu ile Kocaeli Üniversitesi’nde örgütleneceğiz.

AKTİF GENÇLİK KOLLARI

Partimizin içerisinde hareket etmeyen, hantal bir yapı haline getirilmiş, masa başı basın açıklamalarından öteye gidemeyen gençlik kolları anlayışını ortadan kaldıracak ve çalışan, üreten, kitlesel bir yapıyla hareket eden, kendi içerisinde birimlere bölünerek her noktada kentin gençleriyle temas halinde olan aktif bir CHP İl Gençlik Kolları yaratacağız. İl delegelerimizin takdiri sonrasında olası başkanlığımız döneminde CHP’li gençler, alanları dolduracak, alanlarda bulunacak ve alanları sosyal demokrat bir gençlik anlayışıyla inletecekler.”

05 Haziran 2012 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR