Bir bebek odası da Dolphine

Belsa önü, SEKA Park,  SEKA Devlet Hastanesi ve Kocaeli Devlet Hastanesi’nden sonra 5. bebek emzirme ve bakım odası Yunus Emre Kültür Merkezi’nde (Do...

Belsa önü, SEKA Park,  SEKA Devlet Hastanesi ve Kocaeli Devlet Hastanesi’nden sonra 5. bebek emzirme ve bakım odası Yunus Emre Kültür Merkezi’nde (Dolphin) açıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği odanın açılışını İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, bebeklerle birlikte yaptı.

Çocuk doktoru Belediye Başkanı olarak yaptıkları bu hizmetin kendisine ayrı bir mutluk verdiğini belirten  Doğan “bir çocuk doktoru belediye başkanı olarak annelere ve geleceğimizin sahibi olan yavrularımıza mütevazi ama anlamı büyük bir hizmet sunduk.

 

ANNELERİN SIKINTILARINI İYİ BİLİRİM

Hekimlik yaptığım dönemlerde annelerin en büyük sıkıntıları, çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yerlerin eksikliğiydi. Annelerin çocuklarının bakımını yapacak yer bulamadığı, bu nedenle yaşadıkları sıkıntıları çok iyi bilirim.  Belediye Başkanlığım döneminde de o günlerden gelen eksiklikleri gidermek öncelikli görevim oldu. Çünkü bizim hizmet anlayışımıza göre, vatanımızın, milletimizin bayrağımızın, ezanlarımızın, değerlerimizin bekası gelecekte eğitimli, donanımlı gençlerimize bağlıdır. Bu sebeple onların en iyi, en sağlıklı koşullarda yetişmesini, yaşamasını sağlamalıyız. Küçük gibi görülen bu hizmetimiz gelecekte büyük katkılar sağlayacak bir hizmettir. Bebek bakım odaları, anneyle bebeğinin birbirlerine olan ihtiyaçlarını daha rahat ve daha özgürce giderebilecekleri mekânlardır. Sadece fiziksel ihtiyaçlarının karşılandığı değil aynı zamanda sevgi alışverişinin de yapıldığı yerlerdir. Anne ile yavrusuna sunduğumuz her güzel hizmet toplumda sağlıklı ve mutlu bireyler yetişmesini sağlayacaktır.

 

 

İLK BEBEK BAKIM ODASINI 1997 DE AÇTIM

1997 yılında SSK Sopalı Hastanesinde çocuk hekimi ve başhekim yardımcısı olarak çalışırken, Türkiye’de ki sigorta hastanelerinde konusunun bile yapılmadığı dönemde ilk bebek bakım odasını ben açtım.  O günlerde bu nerden çıktı dendi ama daha sonra bakanlık politikası haline getirildi. Biz, İzmit Belediyesi olarak bu hizmeti yaygınlaştırarak şehir genelinde uyguladık, şehrin bazı noktalarına yine Türkiye’de ilk kez bebek bakım üniteleri yerleştirdik.

 

NEREDEN NEREYE

Kocaeli’nde çok güzel sağlık hizmetleri sunuluyor. Bunun mimarları sağlıkçılardır. Tabi ki, bizde 15 yıldır büyük mücadeleler verdik.  Prefabrike hastanelerden bugün dünyadaki sağlık hizmetleriyle yarışır hale gelen hastanelere dönüştük. Günümüzde artık şehrimizde Kanser Hastanemizden, Kadın Doğum Hastanemize, eğitim hastanelerimiz, yanık merkezimiz, açık kalp ameliyatı ve en üst düzeyde ameliyatlar yapan hastanelerimize sahibiz. Sağlık sektöründe çağ atladık Ama bizim hedefimiz daha iyisini yapmak” şeklinde konuştu. Doğan, projeye katkılarından dolayı İzmit kent Konseyi başkan ve yöneticilerini tebrik etti.

06 Haziran 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR