İzmit EML mezunları Köfteci Niyazi’de buluştu

      44 yılı aşkın bir süredir birbirlerini görmeyen İzmit Endüstri Meslek Lisesi metal bölümü mezunları Köfteci Niyazi’de bir araya gelerek eski anı...

BÜYÜT

 

 

 

44 yılı aşkın bir süredir birbirlerini görmeyen İzmit Endüstri Meslek Lisesi metal bölümü mezunları Köfteci Niyazi’de bir araya gelerek eski anılarını yâd ettiler.

 

Yenicuma Cami Derneği Başkanı Yunus Ekşi ve İzmitli emlakçı Ahmet Yaşa tarafından organize edilen yemeğe, İzmit Endüstri Meslek Lisesi metal bölümü 1969–70 yılında mezun olan 18 sınıf arkadaşları katıldı. İzmit Köfteci Niyazi’de gerçekleştirilen yemekle ilgili bilgi veren dernek başkanı Yunus Ekşi,  bu yıl ikincisini düzenledikleri 1969–70 Yılı İzmit Endüstri Meslek Lisesi metal bölümü mezunları yemeğini geleneksel hale getirileceğini söyledi.

 

ÖZLEM GİDERDİLER

 

Ekşi,”Uzun yıllar birbirimizi göremediğimiz okul arkadaşlarımızla sınıf arkadaşlarımızla bir araya gelerek öğrencilik yıllarımızı anımsayarak arkadaşlarımızla özlem giderirdik. Bizleri hayata hazırlayan değerli öğretmenlerimizi de yılda bir kez de olsa hatırlamak, bu tür buluşmalar geçmişin hatırlanması adına güzel bir etkinliktir. Bunu devam ettirmeli ve hatta yaygın hale getirmeliyiz. O dönemlerde yaşadıklarımız bizlere çok şeyler kazandırdı” dedi.

 

YEMEĞE KATILANLAR

Köfteci Niyazi’deki yemeğe Yunus Ekşi, İsmail Yıldızaç, Öztürk Aydın, Erdi Demirbilek, Ahmet Yaşa, İsmail Akçay, Mehmet Türkçakal, Sahattin Kural, Yaşar Güven, Nihat Akkurt, Rıdvan Aysel, Tahir Sevinç, Okan Çakar, Hasan Avcı, Osman Onur, Behlül Dayanç, Rahim Apakgün ve Bilal Şans katıldı. 

08 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR