5 Ekim'e ertelendi

Murat Kibar ve beraberindeki 9 kişinin çete kurma suçundan 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davasında soruşturmayı yapan kolluk kuvvetlerinin paral...

Murat Kibar ve beraberindeki 9 kişinin çete kurma suçundan 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davasında soruşturmayı yapan kolluk kuvvetlerinin paralel yapı operasyonlarında görevlerinden uzaklaştırılıp uzaklaştırılmadıklarının sorulması üzerine 5 Ekim’e ertelendi.

Geçtiğimiz yıl İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün, çete kurma ile ilgili gerçekleştirdiği operasyon kapsamında çete kurmak suçundan yargılanan Mustafa Kibar, Birol Kibar, Fevzi Durak, Burak Taşlı, Volkan Berberoğlu, Gürkan Berberoğlu ve başka suçtan tutuklu olan Murat Kibar ve Vedat Kibar’ın sanık koltuğuna oturduğu davanın görülmesine devam edildi. 

 

AVUKATLARI KATILDI

10.Celsesinin görülmesine devam edilen davaya sanık Halit Kocaman’ın avukatı Ceren Küçükosmanoğlu, sanık Fevzi Durak’ın avukatı Selim Ordu, sanık Vedat Kibar ile avukatı Gamze Erol, sanık Murat Kibar ile avukatı Olcay Demir, sanık Mustafa Kibar’ın avukatı Mahmut Polat katıldı.

 

PARALEL YAPI SONUCUNDA UZAKLAŞTIRILDILAR

Davada konuşan başka bir suçtan tutuklu olan sanık Murat Kibar’ın avukatı Olcay Demir, “Soruşturmayı yapan bazı görevliler daha sonra paralel yapı soruşturması sonucunda görevlerinden uzaklaşmıştır. Bu hususun sorulmasını talep ediyorum. Ayrıca olayda örgüt söz konusu değildir. Zaten büyük bir örgütün 15 bin TL bedelli bir senet için zor kullanması düşünülemez. Müvekkilimin hakkında herhangi bir delil bulunmamaktadır” dedi. Diğer avukatlar ise savunmalarını savcının mütealasından sonra yapılacağını belirtti.

 

5 EKİME ERTELENDİ

Mahkeme heyeti sanıklar hakkında emniyet fezlekesi eklenmek suretiyle bu sanıklar hakkında yapılan soruşturmada görev yapan kolluk görevlileri hakkında daha sonra yapılan paralel yapı operasyonu soruşturmaları nedeniyle görevlerinden uzaklaştırılıp uzaklaştırılmadıklarının Emniye Genel Müdürlüğü’ne sorulmasına karar verilerek duruşma 5 Ekim 2016 saat 09:15 tarihine tarihine ertelendi.

Ahmet HAZER

12 Temmuz 2016 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR