Önen, Kan’ın peşini bırakmıyor

Kandıra Belediyesi hakkında bugüne kadar çok sayıda şikayet kamuoyunda konuşulmuştu. İlçede ikamet eden Necmettin Önen, Kandıra Belediyesi’ndeki olums...

BÜYÜT

Kandıra Belediyesi hakkında bugüne kadar çok sayıda şikayet kamuoyunda konuşulmuştu. İlçede ikamet eden Necmettin Önen, Kandıra Belediyesi’ndeki olumsuz durumları dile getiren kişilerden biri olmuştu. Önen, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan hakkında çok sayıda iddia ortaya atmıştı. Önen, “Kandıra Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde marangoz ustası olarak çalışmaya başladım.

ARAZİ ÇEVRİLDİ
4 ay boyunca çalıştığım marangozhanede Cengiz Kan’ın özel işlerini yaptık. Kandıra Sarısu mevkiinden getirilen ağaçları marangozhanede işledik. Bunları belediye için kullanacağımızı düşünüyorduk ama öyle olmadı. Lokmanlı Köyü’nde Başkan Kan’ın olduğu bilinen bir araziyi bu kazıklarla çevirerek tel avlu içerisine aldık. Belediye personeli kazıkların dikiminde ve avlunun çekiminde çalıştırıldı.

ÖZEL İŞLERİNDE
Kapısını ben yaptım. Demir atölyesinde, Cengiz Kan’ın Çalköy Ahmatlı Mahallesi’ndeki evinin bahçesine ferforje demirden kapı yapıldı. Yani Kandıra Belediyesi personeli ve iş makineleri, Cengiz Kan’ın özel işlerinde çalıştırılıyor. İlçemizde bu kadar olumsuzluk yaşanmasına rağmen baskılar yapılarak herkes susturulmaya çalışılıyor. Ben bu haksızlıklara göz yummadığımdan görevimden istifa ettim.

YARGIYA TAŞINMALI
Yetkililerden tek isteğim Kandıra Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bir müfettiş gönderilerek inceleme yapılması. Tüm belediye personeline iddialarımın sorulmasını istiyorum ve Lokmanlı’daki arazinin incelenmesini yetkililerden rica ediyorum. Denetleme Komisyonu görevini hakkıyla yaptı. Fakat evrak üzerinde olmayan bu tür iddialar da yargıya taşınmalı” açıklamasında bulundu.

12 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR