CHP’liler Kalibre Boru işçisini ziyaret etti

CHP 1. Sıra Milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet dün, Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 6. Sıra Milletvekili adayı Tamer Solakoğlu ve CHP İzmit il...

BÜYÜT

CHP 1. Sıra Milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet dün, Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 6. Sıra Milletvekili adayı Tamer Solakoğlu ve CHP İzmit ilçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ile beraber Kalibre Boru işçisini ziyaret etti. Kalibre Boru Yönetim Kurulu Başkanı Şerif İnan da ev sahibi olarak CHP’lilere eşlik etti. 

 

“ASGARİ ÜCRETTEN VERGİ ALINMAYACAK”

Kocaeli’nin önde gelen şirketlerinden biri olan Kalibre Boru’yu ziyaret eden CHP 1. Sıra Milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ve 6. Sıra Milletvekili adayı Tamer Solakoğlu, işçilerle fabrika yemekhanesinde bir araya geldi.  CHP’liler fabrika işçileri tarafından sıcak bir şekilde karşılanan Milletvekili Akar, milletvekili adayları Hürriyet ve Solakoğlu seçim bildirgesinde bulunan projelerden bahsetti. 1. sıra Milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet, hükümetin işçilerin kıdem tazminatlarıyla oynadığını ifade ederek, bu tazminatların fona devredileceğini ve işçinin hakkının yeneceğini söyledi. Sözlerine devam eden milletvekili adayı Hürriyet, “Biz iktidara geldiğimizde asgari ücretten vergi alınmayacak. Şu an hükümet kıdem tazminatları kaldırıyor. Biz iktidara geldiğimizde kıdem tazminatları ödenecektir” açıklamasında bulundu.

 

“HAKÇA BÖLÜŞECEĞİZ”

Kıdem tazminatının ödün verilemez bir hak olduğundan da söz eden 1. Sıra Milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Ödün verilemez ve vazgeçilemez bir hak olan kıdem tazminatı koruma altına alınacak. İşverenin iflası halinde kıdem tazminatı hakkını tüm diğer işçi haklarıyla birlikte öncelikli alacak durumuna getirilecek. Ülkemizin uluslararası alanda ciddi bir rekabet gücüne kavuşması ve ekonomik alanda güçlenmesi gerekiyor. Önce üreteceğiz sonra hakça bölüşeceğiz” dedi. Konuşması fabrika işçileri tarafından da ilgiyle dinlenen Hürriyet daha sonra işçilerin dertlerini dinledi. Bir süre karşılıklı fikir alışverişiyle devam eden programda milletvekili Akar, milletvekili adayları Hürriyet ve Solakoğlu işçilerle beraber fabrika yemekhanesinde işçilerle beraber yemek yedi.  Kalibre Boru Yönetim Kurulu Başkanı Şerif İnan fabrikaya olan ziyaretlerinden ötürü CHP’lilere teşekkür etti.

30 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR