Tespih mezatçıları koleksiyoncuları bekliyor

İzmit’te bulunan Salon Sefa her perşembe sabahı koleksiyoncular için birçok çeşitle müdavimlerini bekliyorİzmit’te bulunan Salon Sefa Kıraathane’si he...

BÜYÜT

İzmit’te bulunan Salon Sefa her perşembe sabahı koleksiyoncular için birçok çeşitle müdavimlerini bekliyor

İzmit’te bulunan Salon Sefa Kıraathane’si her Perşembe sabahı 09.00 ile 13.30 arasında özellikle tespih çeşitlerinin yoğunlukta olduğu bir koleksiyoncu grubunun satışlarına ev sahipliği yapıyor. Sabah saatlerinde kıraathaneye gelerek ürünlerini masaların üzerine yerleştiren mezatçılar antika düşkünü vatandaşları bekliyorlar. Antika tespihlerin ağırlıkta olduğu tezgahlarda kalem, saat, yüzük gibi eşyalarda bulunuyor. Satış yapan mezatçılar yurdun birçok köşesinden İzmit Salon Sefa Kıraathaneye gelerek satış yapmaya çalışıyor.

FİYATLAR 50 İLE 15 BİN LİRA ARASINDA DEĞİŞİYOR
Tespih gönüllülerinin her hafta ziyaret ettiği mezatçılar gerek takas usulü gerekse belli bir ücret karşılığında eşyalarını satıyorlar. Fildişi, Kuka, Yılanağacı, Pelesenk, Yüzsuri, Bağ, Necef, Oltu ve Kehribar taşları ile birçok çeşidi sunan mezatçılar, en çok kehribar taşının dikkati çektiğini az miktarda bulunduğu için değerli bir taş olduğunu belirtiyorlar. Fiyatlar ise 50 TL ile 15 bin TL arasında değişiyor.

ÖĞLEDEN SONRA ÇINARLI CAMİİ AVLUSUNDA
Yusuf Yıldız, Muammer İçmez, Kenan Tanrıkulu, Fevzi Göloğlu, Ali Kazan, İlyas Aydoğdu Salon Sefa Kıraathanesi’nde satış yapan antikacılardan birkaçı. Sabah saatlerinde Salon Sefa’da satış yapan mezatçılar öğleden sonra ise Çınarlı Cami avlusunda satışlarına devam ediyorlar. Mezatçıları ziyaret eden koleksiyonculardan biri de Gölcük Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Haluk Özçakmak, “Çok değerli eşyaların bulunduğu bu salonu her hafta ziyaret ediyorum” dedi.

22 Haziran 2012 Kocaeli- Gündem



Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR