Gölcük’lü özel çocuklar havuzda çok mutlu

Gölcük Belediyesi, “Gölcük Vizyon 2023” projeleri kapsamında Kocaeli üniversitesi ile birlikte 6 aydır ortak olarak yürüttüğü, “Özel Gruplar Fiziksel...

BÜYÜT


Gölcük Belediyesi, “Gölcük Vizyon 2023” projeleri kapsamında Kocaeli üniversitesi ile birlikte 6 aydır ortak olarak yürüttüğü, “Özel Gruplar Fiziksel Aktivite ve Rehberlik Projesini” başarıyla gerçekleştirmeye devam ediyor.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlenen proje kapsamında özel eğitim veren kurumlardaki özel çocukların, Gölcük Belediyesi Kavaklı Kapalı Yüzme Havuzunda gerçekleşen faaliyetlerini yerinde inceledi ve çocuklarla tek tek ilgilendi. Ellibeş’e, projeye öncülük eden ve çocukların rehabilitesinde önemli katkı sağlayan Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’ndan Yard. Doç. Dr. Menşure Aydın’ da eşlik ederek, çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Başkanı Ellibeş, Yüzme Havuzunda “Özel Gruplar Fiziksel Aktivite ve Rehberlik Projesi”nde yer alan özel eğitim veren kurumlardaki özel çocuklar, Saraylı Çocuk Köyü’nde ve Gençlik Merkezi’ne devam eden çocukların faaliyetlerini yerinde inceledi, “Belediye olarak toplumumuzun her kesimine, ihtiyaca göre hizmet götürmekte, projeler üretmekteyiz. Özel Gruplar Fiziksel Aktivite ve Rehberlik Projesinde bunlardan biridir. Projeye dahil olan çocuklarımız belirli bir program dahilinde, Buz Pisti, Yüzme Havuzu, Futbol, Voleybol, Basketbol gibi aktivitelere katılarak, fiziksel aktivite ve çeşitli konularda rehberlik eğitimi de almaktadırlar” dedi.

YAŞAM KALİTESİ ARTIYOR
Özel Gruplar Fiziksel Aktivite ve Rehberlik Projesi’nde yer alan çocukların eğitimine öncülük eden ve önemli katkıyı sağlayan, Yard. Doç. Dr. Aydın “Bu proje Kocaeli Üniversitesi ve Gölcük Belediyesi ortaklığında özel çocuklarımızı daha çok yaşama katmak, yaşam kalitesini artırmak amacıyla bu çalışmaları yapılmaktadır. Toplum Hizmet Merkezimize gelen bağımlılıktan kurtulmuş olan ve kimsesiz çocuklarımız var. Onların Futbol, Voleybol, Basketbol gibi faaliyetlerde yer almalarını sağlıyoruz. Aynı zamanda psikolojik travma yaşayan çocuklarımıza destek sağlıyoruz. Huzurevinde yaşayan yaşlılarımıza yönelik projeler de yürütüyoruz.. İleriki süreçte yaşlılarımıza yönelik çalışmalarımız daha kapsamlı olarak devam edecek. Çalışmalarımız kapsamında resim, müzik faaliyetleri de yapılacak. Aynı zamanda, Engelsiz yaşam Merkezi’nde de aktif çalışmalar yer alacak” şeklinde konuştu.

14 Aralık 2013 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek
Düğünde oynarken kalp krizi geçirdi! mask
Düğünde oynarken kalp krizi geçirdi!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR