“İzmit Belediyesi yasaların dediğini yapıyor”

İlka Plastik tarafından İzmit Belediyesi hakkında yapılan suçlamalara cevap veren Başkan Yardımcısı Filiz Ertürk “İzmit Belediyesi yasaların dediğini...

BÜYÜT


İlka Plastik tarafından İzmit Belediyesi hakkında yapılan suçlamalara cevap veren Başkan Yardımcısı Filiz Ertürk “İzmit Belediyesi yasaların dediğini yapıyor” dedi
İlka Plastik tarafından İzmit Belediyesi hakkında yapılan suçlamalara belediyenin yanıtı gecikmedi. İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Filiz Ertürk söz konusu suçlamaların gerçekle hiçbir alakasının olmadığına vurgu yaparak İşletme Müdürü İsmail Kara ve işletme sahibi Şerif Kanık’ın “Fabrika girişi kullanılmayacak, üretim duracak” iddialarına tek tek yanıt verdi.
YAPILAN ÇALIŞMA FABRİKA ALANINDA DEĞİL
“Bordür yapıldığı takdirde fabrika girişi kullanılmayacak, üretim duracak” iddialarının da gerçek dışı olduğuna vurgu yapan Ertürk “Yapılan çalışma fabrika girişine, dolayısıyla üretime engel değil. Bordür çalışması fabrika alanında değil konut alanında ve yolda kalan kısımda gerçekleştirilmektedir. Bu alanlarda kamulaştırılma yapılmıştır. Hatta söz konusu alanların kamulaştırılma süreçlerinde İlka Plastik’e 04 Haziran 2013 tarihinde 427.989 TL ödenmiştir” diyerek çalışmanın fabrikaya zarar vermediğini belirtti.
DEFALARCA SÜRE VERİLDİ
İlka Plastik’in söz konusu sürecinin 2008 yılından veri devam ettiği bilgisini veren Filiz Ertürk “Söz konusu işletme o tarihten bugüne kadar İzmit Belediyesi tarafından defalarca uyarılmış ve gerekli işlemleri yapması kendilerinden talep edilmiştir. İşletme yetkilileri kendi imzalarının da bulunduğu tutanakların her birinde gerekli işlemlerin yapılacağına dair söz vermiş ancak yerine getirmemiştir” dedi.
HALKIN MAĞDURİYETİNE GÖZ YUMAMAYIZ
“Üretimi durdurarak çalışanların işsiz kalmasına sebep olacaklar” ve “Belediye iyi niyetli değil” iddialarını son derece çirkin bulduklarını ifade eden Ertürk “İzmit Belediyesi olarak sınırlarımız içerisinde bulunan hiçbir işletmenin kapanmasını ya da zarar etmesini istemedik, istemeyiz. Ancak bu işletme yasalara aykırı olarak davranıyorsa biz de gerekli işlemleri yapmakla yükümlüyüz. Yapılan çalışma söz konusu işletmeyi mağdur etmek için değil, bölge halkının yıllardır süren mağduriyetine son vermek için yapılmaktadır. Kazalı Sokak ve çevre halkından gelen şikayet ve talepler sonucunda bu işlemler yapılmaktadır” şeklinde konuştu.
HER DEFASINDA BİZ HAKLI ÇIKTIK
Yapılan suç duyurularında ve açılan davaların tamamının yasalara uygun olarak davranan İzmit Belediyesi’nin lehine sonuçlandığını dile getiren Başkan Yardımcısı Filiz Ertürk yaptıkları işlemlerin hepsinin yasalara uygun olduğu bilgisini verdi.
İLKA PLASTİK YASALARA
UYGUN DAVRANMAK ZORUNDA
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve yönetiminin verilemeyecek hiçbir hesabının olmadığını belirten Ertürk “Yıllardır mevcut binaları eksik beyan ederek vergi kaybına sebep olan, belediyeye ait yolları kendi yeri gibi kullanarak bedellerini ödemeyen, sadece bu dönem değil Saraybahçe ve Kullar Belediye Başkanlığı dönemlerinde de çeşitli asılsız iddialarda bulunan işletme yetkililerinin bir an önce yasalara uygun davranmaya başlamak zorunda olduklarını söyledi.

23 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR