Çeker“Şimdi hesap sorma zamanı”

        Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker önceki gün Şube Başkan Yardımcısı Saniye Yıldıran, Şengül Çakmak, Umut Birol, Kadın Kolları Ba...

 

 

 

 

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker önceki gün Şube Başkan Yardımcısı Saniye Yıldıran, Şengül Çakmak, Umut Birol, Kadın Kolları Başkanı Emine Özdemir, Kocaeli Devlet Hastanesi temsilcisi Olcay İçöz, Hakan Bozok, Mustafa Bayat, Karamürsel Devlet Hastanesi Baş Temsilcisi Osman Baran,  Temsilci Burhan Danacı, delege Hasan Türkmen, Önder Çimşir,  Göçlük Devlet Hastanesi Baş Temsilcisi Osman Kılıç, temsilci Orhangazi, Gencel, Üst Kurul Delegesi Cemal Çavuşoğlu, İzmit Seka Devlet Hastanesi Temsilcisi Zeynep Nesligül Kaya, Ahmet Atalay, Kandıra Kazım Dinç Devlet Hastanesi Baş Temsilcisi Murat Altun, delege Tevfik Duru, Nurcan Altun, Darıca Devlet Hastanesi Temsilcisi Hatice Kübra Ateş, üye Erdinç Başkan ile bir araya geldi. Şube Başkanı Çeker, sendikal gelişmeler hakkında temsilcileri bilgilendirdi. Çeker, isim vermeden diğer sendikayı hükümet yanlısı olmakla suçladı.

 

“NE YAPACAKLARINI ŞAŞIRDILAR”

Şube Başkanı Ömer Çeker; “İşleri ters giden ve bir türlü düzen tutturamadığı için iflas eden esnaf veya tüccarlar için Anadolu da söylenen bir deyim vardır. ‘Müflis tüccar eski defterleri karıştırırmış’. Anlaşılan o ki sendikacılıkta da malum sendika müflis tüccarlık yapmaya başladı. Toplu sözleşmede memurlarının iki yılını heba edenler, enflasyon farkı, sabit ek ödeme gibi tüm diğer mali ödemelere 1.5 yıl zam almayanlar, tüm sağlık çalışanlarını evet dedikleri maaş zammı ile zarara uğratanlardan çalışanlar hesap sormaya başladıkça, yetki dönemi yaklaştıkça eski defterleri karıştırıp müjdeler çıkarmanın derdine düşmüşler. Fakat hiç boşa heveslenmesinler, çalışanlar Hükümetle paydaş olan sarı sendikanın kendilerini oyaladığını iyi bilmektedir” dedi.

 

“HESAP SORULACAK”

 

Şube Başkanı Çeker; “Zora gelince çay içtik hallediyorlar, görüştük iki hafta sonra bize dönecekler diye yetki dönemini atlatmayı düşünenlere çalışanlar itibar etmesinler. Sağlık çalışanları şimdi hesap sorma zamanı desinler. Ben özveriyle hizmet üretirken, can güvenliğinden bile yoksun olarak görevimi yerine getirirken, benim haklarımı toplu sözleşme masasında bırakan, hükümet ne derse yapan sendikayı, Bakanla pinpon oynayanları, bürokratlarla çay içenleri hafızandan asla çıkarmadım desinler. Zulme rıza göstermiyorum diyerek hükümetin paydaşı olan sarı sendika diye adlandırılan malum sendikadan istifa etsinler” dedi. Çeker son olarak “Ne aldanan olsunlar, ne de kendilerini aldatanlara destek ver. Her zaman ve her yerde senin hakkını savunan Türk Sağlık-Sen’de birleşsinler” diyerek sağlık çalışanlarına mesaj verdi. 

20 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR