KSO’dan yeni adım

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Ekonomi Bakanlığı’nın Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ’i (URGE)...

BÜYÜT

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Ekonomi Bakanlığı’nın Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ’i (URGE) kapsamında, “Seçilmiş Makine Sektöründe Rekabetçiliğin Geliştirilmesi” isimli bir proje yürütüyor.

 

SEKTÖRLER BELİRLENDİ

Makine üretiminin en yoğun olduğu 13 ili kapsayan proje için Kocaeli Sanayi Odası yaptığı çalışma sonucunda, ilimizde 39 öncelikli alt sektör arasından öne çıkan 3 alt sektörü belirledi. Bu alt sektörler; kağıt hamuru, kağıt işleme, kağıt kesme makine ve cihazları üretimi; metalleri dövme, işleme, kesme, şataflama presleri, makineleri üretimi; kauçuk, plastik eşya imal ve işleme makine ve cihazları üretimi.

 

TANITIM YAPILDI

Şirketlerin ihracat kapasitesini daha da ileriye götürebilmesi için iyi bir fırsat olarak görülen projenin tanıtım toplantısı önceki gün Kocaeli Sanayi Odası’nda (KSO) yapıldı. Toplantıda TEPAV Proje Yöneticisi Ozan Acar tarafından, odaya kayıtlı makine üreticilerine proje hakkında bilgi verildi.

 

İHTİYAÇLARI TEPAV BELİRLEYECEK

Söz konusu proje ile seçilmiş makine üreticilerinin, ihracat kapasitelerinin artırılması amaçlanıyor. URGE projesi ile her türlü eğitim, danışmanlık ve yurtdışı pazarlama faaliyeti kapsamında yapılan harcamaların yüzde 75’i Ekonomi Bakanlığı tarafından karşılanıyor. Seçilen firmaların rekabetçi olmak için ihtiyaçları, projenin danışman kuruluşu Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından belirlenecek.

 

TALEPLER ALINIYOR

Projeyle ilgili daha detaylı bilgiye, Kocaeli Sanayi Odası web sayfasında (www.kosano.org.tr) duyurular bölümünde yer alan sunumdan ulaşılabiliyor. Toplantıya katılamayan ilgili alt sektörlerden makine üreticisi firmalar, 15 Ağustos 2014 tarihine kadar taleplerini iletebilecekleri açıklandı.

17 Temmuz 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR