Başiskele, Kurban Bayramı’na hazır

Özellikle Temizlik İşleri Müdürlüğü bayram süresince kurban atıklarını toplamak için 37 mahallede görevde olacak. Park Bahçeler Müdürlüğü ise her bay...

BÜYÜT

Özellikle Temizlik İşleri Müdürlüğü bayram süresince kurban atıklarını toplamak için 37 mahallede görevde olacak. Park Bahçeler Müdürlüğü ise her bayram olduğu gibi mezarlıklarda hazır bulunacak, özellikle arife günü ziyaretçilere mezarlıklara ekilmek üzere mevsimlik süs bitkisi dağıtılacak.

Yaklaşan Kurban bayramını vatandaşların rahat ve huzurlu bir şekilde geçirebilmesi için gerekli tedbirleri alan Başiskele Belediyesi’nin ilgili birimleri bayram süresince vatandaşlardan gelebilecek talepleri yerine getirecek. Bu anlamda vatandaşlardan gelen istekler için belediyenin çağrı merkezi telefon başında olacak. Özellikle kurban kesen vatandaşların kurban atıklarını iş makinası ile alınabilecek şekilde en yakında bulunan çöp konteynerlerinin yanına çıkarmaları ve 444 41 10 numaralı telefonu arayarak bilgi vermeleri gerekiyor.

Bayram süresince evsel atıklar yine düzenli olarak toplanacak, Zabıta ekipleri görev başında olacak, cenaze hizmetleri devam edecek. Olası durumlarda hayvanı kaçan kurban sahiplerinin imdadına Temizlik işleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan veteriner hekim ve boğa timi yetişecek.

22 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR