“Aydınkent kararını verdi”

    Başiskele’ye bağlı Aydınkent Mahallesi muhtarlığına adaylığını koyan Selim Koral “Daha iyi bir hizmet için biz varız, değişimin zamanı” sloganı il...

BÜYÜT

 

 

Başiskele’ye bağlı Aydınkent Mahallesi muhtarlığına adaylığını koyan Selim Koral “Daha iyi bir hizmet için biz varız, değişimin zamanı” sloganı ile yola çıktı. “Aydınkent kararını verdi” şeklinde bir ifade kullanarak oldukça iddialı olduğunu vurgulayan Koral ile güzel bir söyleşi gerçekleştirdik. Şimdi siz bu söyleşi ile baş başa bırakıyorum.

Nereden muhtar adayı olmaya karar verdiniz, daha önce aday olmuş muydunuz?

Hayır, daha önce aday olmamıştım. 2000 yılında kurulan Aydınkent Mahallesi’nin o yıldan beri muhtarı şu an da rakibim olan Orhan Açıkgöz’dür. Kendisinin mahalleye yeteri kadar hizmet verememesinden, görev ve sorumluluklarını ihmal ederek halkın beklentilerini karşılayamamasından dolayı sıkıntı yaşıyorduk. Bu anlamda arkadaşlarla birlikte oturduğumuz bir gün, mahallelinin de desteğiyle böyle bir karara vardım. Bu muhtarlık seçimi de böylece ilk kez rakipli gerçekleşecek.

İSMİNE YAKIŞIR MAHALLE OLACAK

Kendinizi şanslı hissediyor musunuz, ne gibi faaliyetleriniz olacak?

Kendimi şanslı hissediyorum. Çünkü Aydınkent kurulduğundan beri o mahallenin sakiniyim. Toplam bin 704 seçmeni olan bir mahalle. Şimdiden Aydınkent kararını verdi diyebilirim. Muhtar olarak seçildiğimde vatandaşla belediye arasında köprü vazifesi yaparak mahallenin eksikleri doğrultusunda hizmetler yapacağım. Belediyeye bu eksiklikleri özel olarak aktaracağım. Ben ve aza arkadaşlarım Aydınkent’in ismine yakışır bir değer kazanması için elimizden geleni yapacağız. Yatalak hastaları ziyaret edeceğiz. Belediye ile birlikte her türlü hizmeti yapacağız.

Seçim çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Şu anda afiş ve broşürlerimizi bastırdık, mahalleliye dağıtıyoruz. 1 Mart’tan itibaren daha aktif bir şekilde çalışmalarımızı sürdürerek ev ev ziyaretler gerçekleştireceğiz.

SELİM KORAL KİMDİR?

1976 İzmit doğumlu. Namık Kemal Lisesi muzunu. Yuvacık SS 14 Nolu Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı. Evli ve 4 çocuk babası.

Azaları: Hüseyin Bager, Yasemin Ülsoy, Ali Doğan, Mustafa Sarıoğlu, Bahattin Aslan, Oğuzhan Toluç, Mehmet Doğru, Hüseyin Kara.

26 Şubat 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR