Dikkat! Dr. Mercola: Laminat parkeler kanser tuzağı!

Hava kirliliği başta olmak üzere beslenme, kişisel bakım ve sık kullanılan ev gereçleri sizin ve ailenizin sağlığını risk altına alıyor olabilir.   Ar...

Hava kirliliği başta olmak üzere beslenme, kişisel bakım ve sık kullanılan ev gereçleri sizin ve ailenizin sağlığını risk altına alıyor olabilir.

 

Araştırmalar genelde organik yiyeceklerle beslenenlerin sistemlerinde daha az toksin barındırdıklarını gösteriyor. Ev gereçleri, inşaat malzemeleri ve mobilya seçimleri de önemli çünkü bunların çoğu alev iticiler ve formaldehit gibi toksik kimyasallar içerebiliyor.


Evinizde zehirli yer döşemesi var mı?
ABD Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezleri'ne (CDC) bağlı Ulusal Çevre Sağlığı Merkezi'nin son raporuna göre, laminat yer döşemelerindeki formaldehit daha önce düşünülenden daha büyük sağlık risklerine neden oluyor.
Rapor, maruz kalan herkesin çeşitli yan etkiler yaşayabileceği gibi yaşam boyu kanser riskinin daha önce tahmin edilenden çok fazla olduğunu söylüyor. Bu sorunlar özellikle Çin'de üretilen laminat parkelerde görülmüş. Bu ürünleri satan Lumber Liquidators şirketi bir kamu kurumuna çevre sağlığını bozmak nedeniyle ceza ödemiş ve bu ürünlerin satışını durdurmuş.


CNN'in haberine göre "Evlerinde bu tip döşeme bulunanlar, her gün evi havalandırmak, diğer kaynaklardan, örneğin tütünden formaldehide maruziyeti azaltmak gibi bazı önlemler almalılar. Evinde laminat yer döşemesi olanlar göz rahatsızlığı ve/veya nefes darlığı yaşarlarsa mutlaka tıbbi yardım almalılar."
Dr. Joseph Mercola

Özet çeviri: Nurçin Çağlar
Sağlıklı Yaşıyoruz
Kaynak: http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2016/04/06/chemical-exposure-healthcare-costs.aspx


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Asude kılıç - inşallah bu lüks yaşam tutkumuzdan kurtuluruz. çok zor ama?odun olsun hatta eskisi gibi fırçalansın tahtalarımız. o zaman kanser nasıl azalır.tabi bir çok zamane hastalığı da.

Yanıtla . 0Beğen 06 Nisan 09:30
02

BURHAN - EVİNDE LAMİNANT PARKE OLMAYAN VARMI ???? HERGÜN YENİ BİR ŞEY ÇIKIYO NE BU YA

Yanıtla . 0Beğen 06 Nisan 09:30
01

Sibel Yılmazgūler - Nurçin hanım çok teşekkūr ederim emekleriniz için. Bu şekilde bütün insanlığa faydalı oluyorsunuz.

Saygılarımla,

Yanıtla . 0Beğen 06 Nisan 09:30
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR