Sirmen: Sirmen korkusuyla nasiplendiler

“YAKINLARINIZDAN CHP’YE OY İSTEYİN” Mitingin açılış konuşmasını CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım gerçekleştirdi. Yıldırım, “İzmit kararını ver...

“YAKINLARINIZDAN CHP’YE OY İSTEYİN”

Mitingin açılış konuşmasını CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım gerçekleştirdi. Yıldırım, “İzmit kararını vermiş. Tahsin Tarhan ve Sefa Sirmen bütün evsizlere ev yapacak, işsizlere iş verecek. Bunu Cumhuriyet Halk Partisi’nin sözü olarak etrafınızdakilere söyleyin. Kocaeli, İzmit ve ülkemiz için komşularınızdan, yakınlarınızdan Cumhuriyet Halk Partisi adına oy isteyiniz. Zafer bizlerin olacaktır” ifadelerini kullandı. Yıldırım’ın ardından Yalçın Kuşkan söz aldı. Kuşkan, “Biz buraya çeşitli illerde yığma yapmadık. Hem İzmit’in hem de Kocaeli’nin kararı olduğunu görüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi geçmişin en temiz partisidir” dedi.

“LÜTFEN SANDIKLARA SAHİP ÇIKIN”

Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, “Yolsuzluk yapanlar yarın sandıklarda hırsızlık yapanlar. Sandık görevlilerimiz lütfen yarın sandıklara sahip çıkın. Türkiye’de belediyeciliği en iyi bilen Sefa Sirmen ve Tahsin Tarhan var. Sandığa giderseniz ya yolsuzluğa ya da özgürlüklerden ve demokrasiden yana olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vereceksiniz. Gözleri o kadar kin bürümüş ki dini ve inançları kullanarak oy toplamaya çalışıyorlar.

“İZMİT’TE BU İŞ BİTMİŞTİR”

Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “İzmit’te bu iş bitmiştir. Yarın bu haramilerin iktidarına son vereceğiz. Bu heyecan yarın Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını Belsa Plaza’ya dikecektir. 12 yıllık dönemde Uzun Adam’ın söylediği tek doğru ‘evlatlarımın boğazından helal lokma geçmedi’ Devleti soyan bir hükümet var” derken alan vatandaşların ‘Hırsız Tayyip’ sloganlarıyla inledi. Sözlerine devam eden Akar, Büyükşehir Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu eleştirerek, “17 Aralık ortaya çıktığında ‘Tabi ki olur içimizde ki beyinsizler yaptı’ diyor. Yarın çok önemli bir gün finale geldik” dedi.

“İSTANBUL’UN ÇÖPLÜĞÜ OLDUK”

CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan, “1 Mayıs’ı bayram ilan eden ilk iş adamıyım. Kocaeli sanayi kenti ama son yıllarda İstanbul’un çöplüğüyüz. Kimse Kocaeli’ye sahip çıkmıyor. Şimdi Kocaeli her alanda küme düştü. Yarın akşam sürpriz yapacağız. Sanayi kentiysek sanayiye sahip çıkacağız. Kocaeli’ye yeni kimlikler kazandıracağız. İzmit’in denizle iletişimi yok. Rantçılar utanmadan denizi doldurup otopark yapıyorlar. Arabaları insanlardan daha değerli. Bir de utanmadan İzmit’in Gebze’nin caddelerini otopark yapmışlar. Geldiğimiz gün bu park olayına son vereceğiz” dedi.

“MUSİBETİ ÜLKENİN BAŞINDAN DEF EDECEĞİZ”

Tarhan’dan sonra sözü PM üyesi Hurşit Güneş aldı. Güneş, “İzmitli kardeşlerim Cumhuriyet tarihi boyunca hiçbir hükümet komşusuna TIR’lara silah doldurup yollamadı. Suriyelileri bu hale getiren TIR’lara silah dolduran o vicdansız insandır. Esma için içimiz yandı. Ama onun ciğeri Eskişehir’de polis tarafından dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz için yanmadı. Vicdanı olmayan bir insan Başbakan da insan da olamaz. Bu musibeti bu ülkenin başından def edeceğiz. Ona verilen her oy yanlıştır. Bunların iktidarında ahlak çürüdü.

“SİRMEN KORKUSUYLA NASİPLENDİLER”

Güneş’ten sonra son sözü CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen aldı. Sirmen sahneye çıkarken büyük coşkuyla ve ‘İzmit seninle gurur duyuyor’ sloganlarıyla karşılandı. Şuan burada bizim güvenliğimizi sağlaya emniyet mensuplarına yarın da sandıkların güvenliğini sağlayacakları için teşekkür ediyoruz. Biz herkesin belediye başkanı gibi çalıştık. 30 Mart’tan sonra özlediğimiz belediye yönetimini yeniden gerçekleştireceğiz. AKP’lilere de hizmet edeceğiz, ayrıştırmayacağız. Sefa Sirmen korkusuyla birileri nasiplendi. İzmit Belediyesi’nde baskı olmayacak. Sandıklara hep birlikte sahip çıkmalıyız. Yarın akşam iktidarda olacağız. Aman sandıkları koruyalım çünkü unlar götürmeyi çok iyi biliyorlar” ifadelerine yer verdi.

29 Mart 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR