Kent grevinde mutlu son

Varılan anlaşmaya göre 01 Ocak 2014 – 31 Aralık 2015 tarihleri arasında yürürlükte kalacak 22. dönem sözleşmeyle;   Birinci 6 ay’da 1500 TL’nin altı...

Varılan anlaşmaya göre 01 Ocak 2014 – 31 Aralık 2015 tarihleri arasında yürürlükte kalacak 22. dönem sözleşmeyle;

 

Birinci 6 ay’da 1500 TL’nin altında ücret alanlara 50 TL iyileştirme zammı uygulanacak ve daha sonra herkese seyyanen ayda 200 TL zam yapılacaktır.

 

İkinci 6 ay’da ise ayda 130TL seyyanen zam yapılacak. Böylelikle 1500 TL’nin altında ücret alan üyelerimiz ilk yıl toplam 380 TL/ay, 1500 TL’nin üstünde ücret alanlar ise toplam 330 TL/ay ücret zammı almış olacak.

 

İkinci yılda ise yıllık enflasyon oranına 1 puan ilavesiyle bulunacak oranda zam uygulanacak. Sosyal haklarda da günün koşullarına göre iyileştirmeler yapıldı.

 

İşyerinde yetkili sendika olan Tek Gıda İş sendikası tarafından ilk olarak yapılan açıklamada, “Grev öncesi ve grev boyunca dayanışma ve beraberlik ruhu içinde hareket eden, kararlı duruşlarından taviz vermeyen ve sendikalarını daima destekleyen üyelerimize teşekkürü bir borç biliyoruz. Toplu İş Sözleşmesinin üyelerimize hayırlı olmasını ve elde ettiği hakları sağlık ve huzur içinde kullanmalarını temenni ediyoruz. Bundan sonrasında hedefimiz, 40 yılı aşkın sağlıklı ve iyi niyete dayalı işçi işveren ilişkisi geleneğimizi özenle sürdürmek, işletmeyi her zaman olduğu gibi emek ve özveri ile daha iyi günlere taşımak olacaktır. Toplu İş Sözleşmesinin her iki camia için de hayırlı olmasını dilerken, TEKGIDA-İŞ olarak, uyuşmazlığın çözümü için azami çaba gösteren yaklaşımları nedeniyle İşveren yetkililerine teşekkür ediyoruz” denildi.

08 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR