Kocaeli Alevi Derneği’nden seçim polemiğine cevap

Kocaeli Alevi Kültür Derneği, Ankara’da gerçekleşen ve şube başkanı Doğan Demir’in genel başkanlığa aday gösterildiği ancak seçilemediği genel kurulla...

BÜYÜT

Kocaeli Alevi Kültür Derneği, Ankara’da gerçekleşen ve şube başkanı Doğan Demir’in genel başkanlığa aday gösterildiği ancak seçilemediği genel kurulla ilgili yaşanan tartışmalara cevap verdi.

Kocaeli Alevi Kültür Derneği, Ankara’da gerçekleşen ve şube başkanı Doğan Demir’in genel başkanlığa aday gösterildiği ancak seçilemediği genel kurulla ilgili yaşanan tartışmalara açıklık getirmek amacıyla dün dernek binasında basın toplantısı yaptı. Başta şube başkanı Doğan Demir olmak üzere yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu basın toplantısında açıklamayı Kocaeli delegasyonu adına Ali Buğdacı yaptı. Buğdacı, 20 Şubat tarihinde yapılan genel kurula Kocaeli delegasyonunun eksiksiz katıldığını belirterek, şunları söyledi “Şube başkanımız Doğan Demir, Türkiye genelinde toplamda 96 şubemizin büyük bir çoğunluğu tarafından Genel Başkanlığa aday gösterilmiştir. Bu onurlu görev bizleri ve Kocaeli Alevilerini gururlandırmıştır.

‘DEMİR’İN YANINDAYIZ’
Bu kongrenin sonuçları ne olursa olsun, birliğimizi koruyarak, güçlendirerek ve barış içinde çıkmışlardır. Bizi üzen, Kocaeli’nde Alevi toplumu içinde sorgulanmamıza ve hedef gösterilmemize neden olan yanlış haber ve bilgilendirmeden dolayı Kocaeli delegasyonu olarak büyük üzüntü içersindeyiz. Haberi yapan arkadaşımızı bilgilendirmemize rağmen Kocaeli delegasyonunun şube Başkanımız Doğan Demir’e oy vermedikleri konusundaki iddialarında ısrar etmesini anlamakta güçlük çekiyoruz. Ankara’ya otobüsle götürülen gençlerin olay çıkardığı dedikoduları tamamıyla yalan ve hayal ürünüdür. Genel Kurula ikisi delege, biri yönetim kurulu üyesi olmak üzere 6 gencimiz katılmıştır. Gururla ve onurla söylüyoruz ki, heyetimiz Alevi edep ve erkan içinde kongrede kendisine yakışan tutum ve davranış içinde başkanımızın yanında olmuştur.”

24 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR