Lütfü Türkkan, ruhsatsız taşocaklarını sordu

        Bölgesi Kocaeli’nin hemen hemen her problemini TBMM’ye taşıyarak ilgili Bakanlığa soru soran MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, bu kez de...

 

 

 

 

Bölgesi Kocaeli’nin hemen hemen her problemini TBMM’ye taşıyarak ilgili Bakanlığa soru soran MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, bu kez de Körfez ilçesi Taşköprü bölgesinde yer alan ruhsatsız kireç ocaklarını TBMM gündemine taşıdı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Türkkan, “Kireç ocaklarının ruhsatsız çalışmalarına neden izin verilmektedir?” diye sordu.  

TARIM ARAZİLERİ ZARAR GÖRMEKTE

Körfez ilçesi Taşköprü bölgesinde yer alan kireç ocaklarının birçoğunun ruhsatsız çalıştığını vurgulayan Lütfü Türkkan, “Bu kireç ocakları, mühürlendiği halde ertesi gün tekrar açılıyor. Bu ocaklar ile ilgili yıkım kararı olduğu halde bu karar uygulanmıyor” dedi. Kireç ocaklarının bulunduğu bölgeyi de olumsuz etkilediğini belirten Türkkan, hem tarım arazilerinin zarar gördüğünü hem de doğal yapının bozulduğunu ifade etti.

 

BU KİREÇ OCAKLARI KİME AİT?

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Enerji Bakanı Taner Yıldız’a kireç ocaklarının kime ait olduğunu ve bu ocakların ne zaman açıldığını da sorarak, “Bu ocakların çalışma ruhsatları var mı, ruhsatsız çalışmalarına neden izin verilmektedir? Kireç ocakları ile ilgili yıkım kararının neden uygulanmadığını ve bu kireç ocaklarının denetimi ile ilgili Bakan Yıldız’dan açıklama istiyorum” dedi. 

21 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR