Kartepe’de sele karşı alt yapı seferberliği

İlçede sıkıntılı bölgeleri sağlıklı alt yapıya kavuşturmak adına yağmursuyu ve kanalizasyon hattı ile dere ıslahını gerçekleştirecek projeler yaz ayl...

İlçede sıkıntılı bölgeleri sağlıklı alt yapıya kavuşturmak adına yağmursuyu ve kanalizasyon hattı ile dere ıslahını gerçekleştirecek projeler yaz ayları ile birlikte hız kazandı.

 

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ilçede yaşanan sel felaketleri ardından alt yapının artan yerleşim alanları ile birlikte ekonomik ömrünü tamamlayan ve alt yapısı yetersiz kalan yerlere yönelik proje uygulanması için yaptığı girişimler sonuç verdi. Bu konuda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonrası ilçeyi sağlıklı, modern altyapıya kavuşturmak ve yüzey sularını toplamak için hazırlanan projeler yaz ayları ile birlikte ivme kazandı.

 

İlçe genelinde başlatılan sele karşı alt yapı seferberliğinde dere ıslahı ile yağmursuyu hattı boru döşeme çalışmaları Uzunçiftlik, Ataevler ve Emekevler Mahalleleri’nde de aralıksız sürüyor. Söz konusu mahallelerde 3.7 kilometre uzunluğunda yağmursuyu ve kanalizasyon hattı ile dere ıslahı gerçekleştirecek projenin yıl sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. Farklı noktalarda süren alt yapı çalışmasında çeşitli çaplarda borular kullanılarak, 2100 metre yağmursuyu ve 600 metre kanalizasyon hattı ile 1000 metre dere ıslahı yapılacak.

 

Başkan Üzülmez, bölgede devam eden çalışma ile yağmursuyu ve kanalizasyon problemini uzun yıllar çözecek projenin uygulanmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederken, “Diğer sıkıntılı bölgelerde olduğu gibi Emekevler, Ataevler ve Uzunçiftlik Mahalleleri’nde devam eden çalışmalar ile ilçemiz adeta bir şantiye havasına büründü. Büyükşehir Belediyesi, İSU Genel Müdürlüğü ve Kartepe Belediyesi ekiplerimizin koordineli çalışması ile hem alt hem üst yapıdaki düzenleme ve iyileştirmeler ile yağışlı havalar öncesi ilçeyi daha modern hale dönüştürme gayreti içerisindeyiz. Kartepe’ye değer katan çalışmalarımız uyumlu ve tempolu bir şekilde çözüm odaklı olarak halkımızın yaşam kalitesini yükseltmek içindir” dedi.

12 Ağustos 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek
Posco eleman alacak mask
Posco eleman alacak

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR