DARICA SAHİLİNE YAPILAN ÇALIŞMA VATANDAŞI ŞAŞKINA ÇEVİRDİ

Gecekondu sahil!Darıca Belediyesi’nin sahilde Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Festivali için kalıcı dükkânlar inşa etmesi ve bunu da gecekondu gibi b...

BÜYÜT

Gecekondu sahil!
Darıca Belediyesi’nin sahilde Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Festivali için kalıcı dükkânlar inşa etmesi ve bunu da gecekondu gibi beton ve tuğlalardan yapması sahilde çirkin bir görüntüye yol açtı. Sahildeki beton yığınını görünce şaşıran Darıcalılar ise bu görüntünün sahilin ve denizin siluetini bozduğunu ifade ederek yapılan çalışmanın Darıca'ya hiç yakışmadığını söylediler.
Darıca Belediyesi, 2 Haziran’da başlayacak olan Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Festivali için Darıca sahilinde çalışma başlattı. Her yıl ahşaptan yapılan geçici stantlar yerine bu yıl kalıcı dükkânlar yapmayı planlayan Darıca Belediyesi bu amaçla sahilde hummalı bir çalışma başlattı.
SAHİL ŞANTİYEYE DÖNDÜ
Darıca sahilinde betonarme dükkânlar yapan Darıca Belediyesi, sahilin büyük bir bölümünü inşaat şantiyesine çevirdi. Tek katlı gecekonduları andıran dükkânları gören Darıcalılar ise şaşkınlıklarını gizleyemediler. Sahilin inşaat şantiyesine döndüğünü söyleyen vatandaşlar, “Darıca sahili çok büyük ve güzel bir sahil. Biz burasının daha fazla yeşillenmesini beklerken betonlaşmasını görmek üzüntü verici. İnsanlar sahile temiz hava almak ve nefes alıp stres atmak için geliyor. Ama sahilin de şehir merkezleri gibi betonlaştığını görmek bizleri şaşırttı. Darıca Belediyesi sahilde güzel bir çalışma başlatmıştı ama daha sonra burayı beton yığınına çevirmesi yakışmadı. Umarız bu çirkin görüntüye birileri dur der ve biz de sahilin eski görüntüsüne kavuşuruz” dediler.
SAHİL Mİ GECEKONDU MU?
Darıca sahilinin gecekondu alanına döndüğünü dile getirerek bu duruma tepki gösteren vatandaşlar, “Bizler arsamıza tek gözlü ev yaptığımızda belediye gecekondu diyerek yıkım ekipleri gönderiyor. Ama burada kocaman sahili gecekonduya çeviriyorlar. Ne yazık ki buna da kimse dur demiyor. Eskiden sahile girdiğimizde gözümüz gönlümüz açılıyordu ama şimdi uzaktan sahile baktığımızda gecekondu mahallesine girdiğimizi hissediyoruz ve içimiz daralıyor. Darıca, Marmara’nın en güzel sahil bölgelerinden biri. Ama ne yazık ki şimdi en kötü sahillerinden biri olmaya doğru gidiyor. Buradan yetkililere seslenerek Darıcamıza yazık etmeyin diyoruz. Ne olur sahilimize dokunmayın.” diyerek duruma tepki gösterdiler.

21 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR