Yahya Kaptan köprülü kavşağı şekilleniyor

Yahya Kaptan D-605 girişinde inşa edilen köprülü kavşak şekillenmeye başladı.Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Yahya Kaptan’da inşa ettiği Köprülü Kavş...

BÜYÜT


Yahya Kaptan D-605 girişinde inşa edilen köprülü kavşak şekillenmeye başladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Yahya Kaptan’da inşa ettiği Köprülü Kavşağın çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. İkinci şeritte Köprünün oturtulacağı ayakların yapımı gerçekleşiyor. Çalışmada bir yandan da yan yollar düzenleniyor. Yenişehir Mahallesi yönündeki köprü tırmanma bölümü blok betonlarla oluşturulmaya başlandı.

YAN YOLLARDA ÇALIŞMA
Çalışma kapsamında Yahya Kaptan yönündeki yan yolda kaldırım ve aydınlatma işleri yapıldı. Yenişehir Mahallesi yönünde ise yan yol çalışmaları sürüyor. Köprünün ikinci şeridini taşıyacak ayakların oluşturulması için fore kazık işlemleri devam ediyor.

ULAŞIM RAHATLAYACAK
D-130’u kullanarak otoyola girmek isteyen başta ağır vasıtalı araçlar olmak üzere Yahya Kaptan, Yenişehir, Şirinevler, Tavşantepe ve Yeşilova’ya giden araçların yoğunlaştırdığı Yahya Kaptan Kavşağı köprülü kavşakla rahatlatılacak. Kavşakla D-605 köprü üzerinden transit hale gelirken Yahya Kaptan ve Yenişehir Mahallesi’ne yan yollar üzerinden köprü altını kullanarak geçişler olacak.

TRAFİK AKICI OLACAK
Projenin hayata geçirilmesiyle kavşaktaki trafikte hızı bir sirkülasyon oluşacak. Bu sirkülasyon trafiğin akıcı olmasını sağlayacak. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde trafik ışıklarında bekleme sonucu yoğunlaşan kavşak, köprüyle birlikte rahatlama yaşayacak. D-130’dan otoyol gişeleri ve Kandıra yönüne gidecek araçlar kuzey-güney hattında transit olarak yollarına devam edebilecek.

250 METRE KÖPRÜ
D-605 karayolu üzerinde yapılacak projede yer alacak köprü 250 metre uzunluğunda olacak. Köprü geçişi 2x2 şeritli olarak yapılacak. Köprünün yan yolları da 2 şeritli olarak düzenlenecek. Projede yan yollarla birlikte toplam 900 metre yol yapılmış olacak. Köprünün altından geçen Yahya Kaptan-Yenişehir bağlantısı 2x2 şeritli yapılacak. Yol genişliği kavşak kollarında 7 buçuk metre ile 9 metre, anayolda 23 metre olacak şekilde projelendirildi.

27 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR