İnşaat cinayeti sanığına 13 yıl 4 ay

Yeniköy’de inşaat işçilerinden Ethem Kan Bayram Durdu’yu silahla öldürmüştü. Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada Bayram Durdu’yu öldür...

BÜYÜT

Yeniköy’de inşaat işçilerinden Ethem Kan Bayram Durdu’yu silahla öldürmüştü. Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada Bayram Durdu’yu öldüren Ethem Kan mahkemenin aldığı karar ile 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kocaeli Başiskele ilçesi Yeniköy kalıcı konutları arkasında bulunan villa inşaatı şantiyesinde çalışan Bayram Durdu (31) ile Ethem Kan arasında çıkan sözlü tartışma büyüyerek, silahlı kavgaya dönüşmüştü. 11 Kasın 2010 günü yaşanan olayda Bayram Durdu Ethem Kan’ın silahından çıkan tek kurşunla yaşamını yitirmişti. Bayram Durdu’nun ölümüyle sonuçlanan olayın davasına dün Kocaeli Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Davada, ölen Bayram Durdu’nun babası Mehmet Durdu’nun avukatlığını Kureyş Bilgiç üstlenirken, adama öldürmek ve ateşli silahlara kanunundan dolayı tutuklu olan sanık Ethem Kan’ın avukatlığını ise Hüseyin Acurman yaptı. Mahkemeye Bayram Durdu’nun yakınları ve beraber çalıştığı inşaat işçisi arkadaşları güvenlik önlemleri sebebiyle alınmadı. Önceki celsede Bayram Durdu’nun kardeşi Sinan Durdu sanık Ethem Kan’a saldırmıştı.

13 YIL 4 AY
Bir önceki celsede savcı mütalaasını sunmuş ve sanığın yaşanan olayda Ethem Kan, Bayram Durdu’yu tabancayla kasten öldürdüğünü, buna göre sanık Ethem Kan’ın TCK’nın 81/1, 53, 54 ve 63 maddeleri uyarında yargılanması talep etmişti. Sanık avukatı Hüseyin Acurman ise sanığın kardeşlerini koruma içgüdüsüyle böyle bir girişimde bulunduğunu ve ağır tahrik unsurunun gözetilerek cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti aldığı karar ile sanığın 13 yıl 4 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına hükmetti.

04 Mayıs 2011 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR