“AKP, işsizlerin ve yoksulların oyunu alarak iktidara geldi”

Gölcük’de birdizi ziyarette bulunan CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ehlinaz Torun, AKP iktidarı işsizlerin ve yoksulların oyunu alarak iktidara geldi....

BÜYÜT

Gölcük’de birdizi ziyarette bulunan CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ehlinaz Torun, AKP iktidarı işsizlerin ve yoksulların oyunu alarak iktidara geldi. Oysa iktidara geldiğinden bu yana aldığı bu oylara ihanet etti” dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili Adayları Haydar Akar, Ehlinaz Torun ve Sadettin Yazıcıoğlu önceki gün Gölcük ve Nüzhetiye Köyünü ziyaret ettiler. Milletvekili adayı Haydar Akar köylülerle hitaben yaptığı konuşmada projelerini anlattı ve hükümete yüklendi. Akar konuşmasında, “Hükümet ekonomik politikalardaki performansıyla övünüyor ama bu doğru değil. Ortada övünülecek bir durum yok. Özellikle de işsizlik konusunda. Türkiye bir türlü kriz öncesi düzeye inemiyor.Şunu ifade etmeliyim ki, tedbir alınmazsa artan petrol fiyatları işsizliği artırabilir. Bununla beraber işsizlik konusunda bu hükümet sanki engelli. Elinden hiçbir şey gelmiyor, yapamıyor. Çünkü işsizlik konusunda hiçbir projeleri yok” dedi.

İŞSİZLİK DÜŞMEDİ
Milletvekili adayı Ehlinaz Torun da emeklilere değindi. Torun, “CHP iktidarında emekliler hem enflasyon kadar zam hem de ekonomik gelişmeden pay alacak. AKP iktidarı işsizlerin ve yoksulların oyunu alarak iktidara geldi. Oysa iktidara geldiğinden bu yana aldığı bu oylara ihanet etti. İşsizlik oranı düşmedi. Yoksullar için ciddi, kalıcı bir sosyal devlet kurumu oluşturamadı. Şimdi Aile Sigortası ile bunu CHP yapacak diye de neredeyse AKP’liler yerlere yatıp dövünecekler. Türlü bahaneler, engeller sıralıyorlar. Tıpkı işsizliğe çözüm getirememeleri gibi. Tekrarla belirtelim, CHP iktidarında her yıl 800 bin kişiye iş yaratacak. Az değil, 4 yılda 2,5 milyon işsizi ekonomik sıkıntılardan kurtulacak ve 10 milyonluk kesim rahat bir nefes alacak ”şeklinde konuştu.

23 Mayıs 2011 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR