Sebebi içki sofralarına meze olması mı?

Hereke’de son dönemde vatandaşlar, arazilerinde yer alan zeytin ağaçlarının kimliği belirsiz kişilerce kesilmesinden dolayı şikayetçiler. Konu hakkın...

Hereke’de son dönemde vatandaşlar, arazilerinde yer alan zeytin ağaçlarının kimliği belirsiz kişilerce kesilmesinden dolayı şikayetçiler. Konu hakkında Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) başvuran vatandaşlar, yaşadıkları olayı yerel yönetimlere, kaymakamlığa ve Tarım İlçe Müdürlüğü’ne de ilettiler. Ayrıca kolluk kuvvetlerinin inceleme ve çalışmalarına rağmen zeytin ağaçlarının kesilmesinin önüne geçilemedi.

 

“KOCAELİ UYGUN YER”

CHP İl Çevre ve Sağlık Komisyonu da bölgede bir incelemede bulundu. Vatandaşların şikayetleri üzerine bölgeye giden heyet, merada yaklaşık 22 bin zeytin ağacının bulunduğunu, koruma altına alınması gereken asırlık ağaçların kesilerek yok edildiğini tespit etti. Komisyon adına açıklama yapan Müzeyyen Topçu Tan, Kocaeli’nin zeytin yetiştirme konusunda coğrafi ve fiziki açıdan uygun şartlara sahip olduğunu dile getirdi.

 

“AĞAÇLARA SAHİP ÇIKALIM!”

AKP döneminde enerji santrallerinin kurulması için zeytin ağaçlarının kesilmesi yolunun açıldığının belirtildiği açıklamada, “Sadece kentimizde değil, ülkemizdeki zeytin ağaçlarının katledildiğini görüyoruz. Oysaki 3573 Sayılı Kanun, çok uluslu madencilik ve enerji şirketlerinin, zeytin arazilerine sahip olmasındaki en büyük engeldi. Komisyon olarak, ağaçların kimler tarafından kesildiğinin tespit edilmesini ve caydırıcı önlemlerin alınmasını istiyoruz. Hereke’nin zeytin ağaçlarına sahip çıkalım” ifadelerine yer verildi.

29 Nisan 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR