TOSB’a 4 milyonluk yatırım

    Ajans Güdümlü Proje Desteği kapsamında, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde “Araç...

 

 

Ajans Güdümlü Proje Desteği kapsamında, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde “Araç ve Aksam Parçaları Dayanım/Ömür/Performans Test Laboratuvarı” kurulmasına yönelik hazırlanan projeye ilişkin mutabakat zaptı imza töreni düzenlendi.

 

AKBULUT İMZALADI

Ajans binasında gerçekleşen imza törenine, MARKA Genel Sekreteri Fatih Akbulut, TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Çiftçi, OTAM Genel Müdürü Volkan Bayraktar ve ajans çalışanları katılım sağladılar.

 

ÖNEMLİ BİR PROJE

Törende konuşan Genel Sekreter Fatih Akbulut, projenin önemine değinerek kurulması planlanan laboratuvar ile otomotiv sanayinde özgün teknoloji ve katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesine esas teşkil edecek tasarım doğrulama testlerinin yapılabilir hale geleceğini ve otomotiv sanayiinde bu alandaki dışa bağımlılığın minimuma indirileceğini söyledi.

 

4 MİLYONLUK YATIRIM

Akbulut ayrıca, yılda yaklaşık 2 milyar TL’yi test ücreti olarak yurtdışına gönderen ülkemizde proje ile yüksek maliyetlerin düşmesinin ve en önemlisi iş gücü kayıplarının azalmasının sağlanacağını vurguladı. Yaklaşık yatırım tutarı 4 milyon TL olan projede yapılacak faaliyetler ve beklenen sonuçlar ile ilgili detaylı bilgiler veren Akbulut, projenin yılda 3 milyon Avroluk ithal ikamesi sağlayacağını ve böylelikle yurtdışına döviz çıkışının engelleneceğini sözlerine ilave etti.

 

ÇİFTÇİ’DEN TEŞEKKÜR

Akbulut’un ardından konuşan TOSB Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Çiftçi, otomotiv sektörü ve yan sanayinin genel durumunu anlatarak yerli tasarım ve üretimin geliştirilmesi kapsamında yapılacak çalışmaların önemine değindi. Çiftçi, ayrıca proje sonuçlarının test süreçleri ile ürün geliştirme süreçlerine sağlayacağı katkı ve Doğu Marmara Bölgesi ve ülkemize katkısından bahsederek emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

15 Haziran 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR