CHP’DE İLÇE KONGRELERİ SONRASINDA GÖZLER İL BAŞKANLIĞI KOLTUĞUNDA

Geçtiğimiz hafta tamamlanan ilçe kongreleri sonrasında CHP’de gözler 3 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan il kongresine çevrilmiş durumda. Kong...

BÜYÜT

Geçtiğimiz hafta tamamlanan ilçe kongreleri sonrasında CHP’de gözler 3 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan il kongresine çevrilmiş durumda. Kongre için şimdiden 6 adayın ismi geçiyor

CHP’de kongre sürecinde cumartesi günü gerçekleştirilen İzmit ilçe kongresi ile birlikte son viraja girildi. CHP’de gözler artık 3 Haziran’da gerçekleştirilecek olan il kongresine çevrilmiş durumda. İl kongresi için parti içerisinde birçok isim konuşuluyor. Parti kulislerinde dillendirilen isimler arasında eski merkez ilçe başkanı Rafet Yıldızlı, eski milletvekilleri Bekir Yurdagül ve Hikmet Erenkaya, mevcut il başkanı Yalçın Kuşkan ile Fahri Örengül ve Fikret Toker yer alıyor.

KUŞKAN – YILDIRIM AYRILIĞI
İl kongresi için adı geçen isimlerden biri olan Bekir Yurdagül’ün en büyük desteği İzmit ilçe kongresinden ezici bir sonuçla başkan olarak çıkan Selman Yıldırım’dan aldığı biliniyor. Selman Yıldırım ve il başkanı Yalçın Kuşkan’ın arasının il başkanlığı atama sürecinde açılmasının sebebinin de Yıldırım’ın atama sürecinde Yurdagül’ü destekleme kararı alması olduğu konuşuluyor. Kuşkan’ın bu sebeple seçim sürecinde Selman Yıldırım ile yakın durmadığı biliniyor.

LİSTELER ERENKAYA’NIN ELİNDE
CHP İzmit İlçe Örgütü’nün cumartesi günü gerçekleştirilen 2. olağan kongresinde bütün gücü ile Selman Yıldırım’ı destekleyen ve Yıldırım’ın 185 oy almasında büyük bir katkısı olan eski milletvekili Hikmet Erenkaya çalışmalarına başlamış durumda. Selman Yıldırım’ın il delege ve yönetim listesinin oluşmasında büyük pay sahibi olan Erenkaya’nın eli seçimlere girmesi durumunda oldukça güçlü.

RAFET YILDIZLI İL İÇİN HAZIR
Yaşanan son gelişmelerle birlikte Selman Yıldırım’ın ilçe başkanı seçilmesinde “Rafet Yıldızlı’nın çok büyük bir payı var” diyenlerin sayısı da az değil. Kimilerine göre Selman Yıldırım’ın arkasındaki en büyük güç, en büyük destekçi Rafet Yıldızlı. Geçtiğimiz günlerde kimi yayın organlarına verdiği demeçlerde desteklediği ilçe başkanının kazanması durumunda il başkanlığına aday olacağını açıklayan Rafet Yıldızlı’nın önümüzdeki günlerde kararını kamuoyuna açıklaması bekleniyor.

KUŞKAN’IN AÇIKLAMASI GECİKTİ
Öte yandan mevcut il başkanı Yalçın Kuşkan henüz kararını vermiş değil. Daha önce yaptığı açıklamada 14 Mayıs Pazartesi (dün) günü aday olup olmadığı yönünde açıklama yapacağını belirten Yalçın Kuşkan açıklamasını ertelemiş durumda. Yakın çalışma arkadaşlarıyla görüşeceğini ve daha sonra adaylığı ile ilgili karar vereceğini belirten Kuşkan’ın il başkanı adayı olmaması durumunda ise partinin önemli isimlerinden avukat Fahri Örengül’ün bu görevi üstleneceği ve il başkan adayı olacağı parti kulislerinde konuşulan konular arasında yer alıyor.

YILDIRIM’IN ELİNDE SAATLİ BOMBA
3 Haziran’da gerçekleştirilecek olan CHP İl Başkanlığı Kongresi için parti içindeki son tablo bu. Şimdilik bütün güç Selman Yıldırım’ın elinde. Yıldırım kimi işaret ederse onun eli güçlenecek. Bu güç taze ilçe başkanı Selman Yıldırım için bir yandan da patlamaya hazır bir saatli bomba niteliği taşıyor. Hikmet Erenkaya, Fikret Toker, Bekir Yurdagül ve Rafet Yıldızlı arasında bir seçim yapmak zorunda kalacak olan Selman Yıldırım’ın kararı sonrasında yönetiminin bölünebileceği ve İzmit ilçe örgütünün Ömer Hazer’li günlerinde olduğu gibi atıl bir hal alabileceği parti koridorlarında sıkça konuşuluyor.

14 Mayıs 2012 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR