Bal-Türk’ten Somali’ye yardım iftarı

Kocaeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği bu yıl 3’ncüsünü gerçekleştirdikleri iftar yemeğini Antikkapı Restaurant’ta düzenledi. İftara katı...

BÜYÜT

Kocaeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği bu yıl 3’ncüsünü gerçekleştirdikleri iftar yemeğini Antikkapı Restaurant’ta düzenledi. İftara katılanlardan SMS’yle Somali için yardım toplandı.

Yaklaşık 450 kişinin Kocaeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin (Bal-Türk Derneği) 3’ncü geleneksel iftarı 450 kişinin katılımıyla Antikkapı Restaurant’ta gerçekleştirildi. İftar programına AKP Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, Makedonya İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abaz, Kızılay Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu, İzmit Müftüsü Abdullah Keşvelioğlu, Balkansiad Başkanı Adnan Vardarlı, Eski Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice ve MHP eski İzmit Belediye Başkan Adayı Adnan Metin’in yanı sıra birçok davetli katıldı. İftar yemeği sonrasında konuşma yapan Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Bayram Çolakoğlu, konuşmasında sivil toplum kuruluşlarının demokratik toplumdaki önemine değindi.

SOMALİ’YE SMS’Lİ DESTEK
Çolakoğlu “Bal-Türk’ün amacı, Balkanlar’da yaşayan Türkler ile 93 harbinden bugüne anavatana göç etmiş Türkler’in aralarındaki irtibatı ve dayanışmayı güçlendirmek ve güçlü bir Türkiye için çalışmaktır. Bu çerçevede, var olan sorunlara çözüm bulmak, çıkması muhtemel sorunlara yönelik öneriler oluşturmak ve Balkan milletleriyle pozitif ilişkiler geliştirmek, amacımızdır” dedi. Çolakoğlu’nun konuşmasından sonra AKP Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk Kocaeli’nin 12’nci milletvekiliyim sözlerini yineleyerek Kocaeli’ni çok sevdiğini vurguladı. İzmit Müftüsü Abdullah Keşvelioğlu da ramazanın önemini vurgulayan bir konuşma yaptı. Kızılay Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu ise Somali’nin durumunu slayt eşliğinde anlatarak SMS numaralarını verdi. Konuşmalar sonrasında davetliler SMS yoluyla Somali için yardımda bulundu.

24 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR