Kartepe Belediyesi’nde yapı ruhsatları artıyor

Kartepe ilçesinde de İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde düzenlenen yapı ruhsat sayısı her ay artarak devam ediyor. Müdürlük geçen yıllara göre artış gö...

BÜYÜT

Kartepe ilçesinde de İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde düzenlenen yapı ruhsat sayısı her ay artarak devam ediyor. Müdürlük geçen yıllara göre artış gösteren yapılaşma sürecinde bu yılın ilk dokuz ayındaki yapı ruhsatı sayısında 557 adete ulaştı.

 

Geleceğin Kartepesini şekillendirme hedefiyle 30 Mart Yerel seçimleri ardından göreve başlayan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve ekibi bu yöndeki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Hızlı bir gelişim ve değişim yaşanan Marmara Bölgesinin önemli bir geçiş merkezi ve mevcut doğal yapısı ile de çekim merkezi olan Kartepe ilçesi aldığı göç ile 100 bini aşan bir nüfusa ulaştı. Bu da yeni yapılaşmaları beraberinde getirdi.

 

İlçenin yerel yönetimi de bu veriler ve geleceğe yönelik öngörüleri çerçevesinde belediye ekipleri Kartepe’nin geleceğini şekillendirecek çalışmaları koordineli ve planlı bir şekilde yapıyor. Çalışmaların merkezinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü de çalışmalarını geleceğe göre şekillendirdi. Geçen yıl ile bu yıl aynı ay ortalamaları kıyaslandığında yapı ruhsat sayısındaki artış dikkat çekmekte. 2014 yılı Eylül ayı dahil İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde düzenlenen yapı ruhsat sayısı 557 adete ulaştı.

 

İmar ve Şehircilik Müdürü Ali İhsan Karagöz, yapı ruhsat sayısındaki artış nedeni ile gelecek yıllarda arsa adeti sıkıntısı oluşmaması için, imar plan revizyon çalışmaları akabinde parsel üretmek amacıyla imar uygulama çalışmalarına hız vererek müdürlüğün çalışma programı ve bütçesini düzenleyerek gerekli hazırlıkların yapıldığını kaydetti.

01 Ekim 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

KÖSEKÖYLÜ VATANDAŞ. - TİTANİK REZİDANS YEDİ KAT ONUN KARŞISINDA Kİ SİTE ÜÇ KAT BÖYLE SAÇMALIK OLMAZ ADAMINA GÖRE İMAR OLMAZ .

Yanıtla . 0Beğen 01 Ekim 09:03
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR