KYÖD'E BAŞKANLIĞINI AÇIKLAYAN BELEN “İLK HEDEFİM OTURDUĞUMUZ BİNAYI SATIN ALMAK ”

27 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek olan KYÖD Olağan kongresi için CHP İl Başkan Yardımcısı Haşmet Belen adaylığını resmen açıkladıCumhuriyet Halk Parti...

BÜYÜT

27 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek olan KYÖD Olağan kongresi için CHP İl Başkan Yardımcısı Haşmet Belen adaylığını resmen açıkladı
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İl Başkan Yardımcısı Haşmet Belen, Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) başkanlığını adaylığını açıklamak için dün basın toplantısı düzenledi. Başkanlığını resmen ilan eden Belen’in adaylık açıklamasında mevcut başkan Hakan Tanta, eşi Zeynep Belen ve KYÖD üyeleri yalnız bırakmadı. 27 Mayıs Pazar günü saat 10.00’da KYÖD Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşecek kongre için tek aday olan Belen, başkan olduğu zaman yapacağı projelerden söz ederken, ilk önce satılması için ihaleye çıkan binalarını kaybetmemek için çalışacaklarını kaydetti.

BELEN’E, TANTA’DAN DESTEK
Mevcut başkan Hakan Tanta’nın açılış konuşmasını yaptığı toplantıda Tanta, “2010-2012 döneminde bitti. Bu süreçte ekip arkadaşlarımız ile ciddi bir mücadele verdik. Üzüldüğümüz zamanlarda sevindiğimiz zamanlarda oldu. Bu süre zarfında KYÖD olarak kurumsal kimliğinden çıkmadık ve bu konuda arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Önemli projelerle kamuoyu buluştuk. Bu dönemde başarılı olup olmadığımı tartışmayacağız buna ekip arkadaşlarımız karar verecek. Belen, arkadaşımız ise şanslı bir dönemde desteğimiz veriyoruz” dedi.

“65 YILLIK ULU ÇINAR”
Sonrasında konuşan Haşmet Belen, “Atatürkçülüğün, çağdaşlığın, laikliğin ve aydın olmanın sorumluluğunu taşıyan insanların yuvası Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği’nin 2012-2014 dönemi başkanlığına adayım. Seçilmem durumunda 65 yıllık ulu bir çınar olan derneğimize, KYÖD kültürüne ve yerleşik değerlerine uygun olarak başkanlık yapmak için yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla birlikte azami gayreti göstereceğiz. KYÖD kurumsal kimliğini daha ileri taşımak, kentimiz ve ülkemiz sorunlarına kafa yormak ve çözüm önerilerini içeren reel projeler hazırlamak ilk önceliğimiz olacaktır” dedi.
BİNAYI SATIN ALMAK İSTİYOR
Belen, “Yeni dönemimizdeki önceliklerimizden biri de dernek merkezimizin yer aldığı şu anda içinde bulunduğumuz katı satın almak için gereken tüm çabayı KYÖD'ün tüm insan kaynağı ile birlikte sarf etmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu özgürlüklerin kısıtlandığı, çağdaşlık ve laiklik kavramlarının içinin boşaltıldığı, toplumun tüm kesimlerinin susturulduğu ortamda KYÖD inandığı değerlerden taviz vermeden soluksuz çalışmaya devam edecektir. Önceki dönemlerde gerçekleştirilen Pişmaniye Dergisi yapımı, 19/80 Projesi, Yardım Gönüllüleri Grubu çalışmaları ile çalışma grupları faaliyetlerine devam edilecektir” dedi.

ÖĞRENCİLERE YÖNELİK ÇALIŞMALAR
Belen, üniversiteyi yeni bitirmiş gençleri çok önemsediklerini belirterek, “KYÖD'e ve çalışma gruplarına katılımlarını sağlamayı hedefliyoruz. Gençlerin dinamizmi bize güç katacak ve sorumluluk projelerimizde onlardan katkı alınacaktır. Bu dönemde de işlerinde başarılı ve uzman, güçlü ve uyumlu çalışacak yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte KYÖD'ü bekleyen sorunlarla mücadele edecek Ve KYÖD gemisinin güvenli sularda yol alması için bütün gücümüzü harcayacağız. İhtiyaç sahibi Üniversite öğrencilerinize burs verme faaliyetlerine imkanlar çerçevesinde devam edeceğiz bu konuda hayırseverlerden daha fazla destek beklemekteyiz” dedi.
CHP’DE SİYASETE DEVAM
Belen, CHP İl Başkan Yardımcılığı görevini eğer il başkanı Yalçın Kuşkan tekrar aday olur ve kendisini yanında görmek isterse yine devam ettirecek.710 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 1 başkan 8 yönetim kurulu üyesi, 5 kişilik danışma kurulu ve 3 kişilik denetim kurulu belirlenecek. 46 yaşında ve İzmit doğumlu olan Haşmet Belen, İzmit Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nde tamamladı. Bir süre özel sektörde çalışan Belen, şimdi ise kendi inşaat şirketinde çalışıyor. Belen, evli ve iki çocuk babası.

21 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR