Uçarı’dan maskeli eleştiri

Demokratik Sol Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meral Uçarı, AKP hükümetini eleştiri bombardımanına tutarken, taktığı maske ile protesto etti. Uçarı,...

Demokratik Sol Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meral Uçarı, AKP hükümetini eleştiri bombardımanına tutarken, taktığı maske ile protesto etti.

Uçarı, “AKP iktidarı seçim bildirgelerinde yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele edeceğini ve kaldıracağını söyleyerek iktidar gelmiştir. Gelinen durum ise 3 Y’nin kaldırılması ve mücadele edilmesini bir kenara bırakın Y2 olarak halkımızın önüne getirilmiş, yoksulluk artmış, yolsuzluklar almış başını gitmiş, askeri vesayetin olduğu dönemden daha kötü yasakçı bir zihniyetle sansür ve yasaklamalar gündeme oturmuştur” dedi.


“3 Y’YE BİR DE H EKLEDİLER”

Eleştiri dozajını arttıran Demokratik Sol Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meral Uçarı, sözlerini şöyle sürdürdü: “AKP iktidarı 3 Y’yi kaldıracağım derken Y2 yaptığı Y’lerin yanına bunlar da yetmiyormuş gibi halkımızın gözleri önünde cereyan eden bir de H eklemiş HIRSIZLIK almış başını gitmiştir.  AKP milletvekilleri, bakanlar, belediye başkanları, il ve ilçe yöneticileri kendilerine çıkar sağlamak için her yolu mubah olarak görmekte; halkın durumu ile ilgilenmemektedirler. Halkın geliri kişi başına düşen milli gelirin çok altında olup, AKP iktidarı halkın geliri ve yaşam düzeyini artıracağına kendilerinin gelirlerini artırmakta ve yaşam düzeylerini artırmakla meşgul olmaktadırlar.  2015 seçimlerinde halkımızın AKP’nin seçimlerden önce vermiş olduğu vaatlerini ne derecede yerine getirip getirmediğini sorgulayarak sandığa gitmeleri kendi gelir düzeyleri ve yaşam seviyeleri açısından son derece önemlidir. AKP iktidarının sonu gelmiştir. Yolsuzluk, yoksulluk, yasaklar ve hırsızlıkla mücadele için, Cumhuriyetin temel unsurlarına sahip çıkmak için tek adresin DSP olduğu bir gerçektir”


BAŞ SAĞLIĞI DİLEDİ

DSP İl Kadın Kolları Başkanı Uçarı, Erbil’de hayatını kaybeden işçilerle ilgili,  “Irak’ın Erbil kentinde çöken tünelde hayatlarını kaybeden 3 işçimize Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine ve yakınlarına sabırlar ve başsağlığı diliyorum. Yine İtalya açıklarında batan kargo gemimizde kayıp 3 denizcimize acil ulaşılmasını ve sağ salim kurtulmalarını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.


“İŞ CİNAYETLERİ ARTTI”

Uçarı açıklamalarına şöyle devam etti:  “Fuar Müdürlüğü’nde işten çıkartılan 68 işçi için bunların acil olarak tekrar işe geri alınmalarını işçilerin direnişlerinde yanlarında olduğumuzu belirtmek isterim. AKP iktidarı emeğe ve insana verdiği değeri işçilerimiz taşeronlaştırarak gözler önüne sermektedir. Taşeronlaşma hem iş cinayetlerini artırmada hem de emekçilerimizin almış oldukları ücretlerde ve kazanılmış sosyal haklarında düşüşler yaratmaktadır. Bunun en yakın örneği Fuar Müdürlüğü’nde işlerine son verilen 68 işçimizde de aynıdır. Bu işçiler başka bir müteahhit tarafından aynı işe geri alınsalar aldıkları ücretlerde 1.000 – 1.200 lira gibi bir düşüş olacaktır. Kendileri her türlü sefahat içinde yaşarlarken emekçilerimizi, köylüyü, çiftçiyi mağdur etmekte ve onların yaşam standartlarını her geçen gün düşürmektedirler”


“BAŞKANDAN KEV’E PROTESTO“

Son olarak Kocaelispor ile KEV arasındaki anlaşmazlığa değinen DSP İl Kadın Kolları Başkanı Meral Uçarı, “Kocaeli kentine mal olmuş, Kocaeli’nin markası haline gelmiş bir Kocaelispor’un öz malı olan KEV tesisleri Kocaelispor’a geri verilinceye kadar bizler DSP olarak KEV’e olan tepkimizi ortaya koymak adına KEV’e çelenk siparişlerimizi askıya aldığımızı, Kocaelispor’a sahip çıkan herkesin de bu çağrıya uyarak KEV’i protesto edip, çelenk siparişlerini ve bağışlarını askıya almalarını rica ediyor, kamuoyuna ve halkımıza saygılar sunuyoruz” diye konuştu.

29 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR