3 partinin gençleri uyuşturucuya savaş açtı

  AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş, CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Birol Sağlam ve SP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı...

 

AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş, CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Birol Sağlam ve SP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ertuğrul Salkım, uyuşturucu ile mücadeleye dikkat çekmek için Seka Park Otel'de dün bir araya gelerek basın açıklaması düzenledi.

 

HER AY YAPILACAK

Ortak bir karar ile bu sürece birlikte değinmek istediklerini vurgulayan gençlik kolları başkanları, basın açıklamalarının siyasi bir partinin önderliğinde olmadığını ve her ay dönüşümlü olarak yapılacağını kaydetti.

 

GENÇLER İÇİN NE YAPABİLİRİZ?

Düzenlenen ilk basın toplantısının ev sahibi olan AKP’li Muharrem Tutuş, açıklamalarının ortak birliktelikten meydana geldiğini vurgulayarak, “Bu toplantı siyasi bir amaç taşımıyor. Bundan sonraki açıklamalar dönüşümlü olarak yapılacak” dedi. Toplanma amaçlarına da değinen Tutuş, “İzmit’te uyuşturucu kullanan gençlere ne yapabiliriz? Bu arkadaşların ellerinden nasıl tutabiliriz? Bunun için tüm partilerin gençlik kolları başkanları olarak buradayız” ifadelerini kullandı.

 

ZEHİRDEN UZAK TUTALIM

Çalışmalarını bir platform haline getireceklerini de sözlerine ekleyen Tutuş, “Sadece İzmit’te değil, Türkiye’de devlet uyuşturucu kullanımıyla ilgili mücadele veriyor. Bu konuda herkes dertli. Biz de kurum olarak değil, İzmitli gençler olarak uyuşturucunun önlenebilmesi konusunda neler yapabiliriz, bu işe hiç bulaşmamış kişileri nasıl uzak tutabiliriz, bunun için bir araya geldik. Hem emniyet hem de İl Sağlık Müdürü gibi fayda sağlayabilecek kurumlarla görüşme içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

 

ÜSTESİNDEN GELEBİLİRİZ

Diğer partiden gençlik kollarını da konu ile ilgili platforma davet ettiklerine değinen Tutuş, “İzmit adına yapılan her toplantı herkese açıktır. Buradan yaptığım açıklama uyuşturucu ile hiç tanışmamış arkadaşlara da çağrı olsun. Herkes çocuğunun iyiliğini, temizliğini ister. Ama her ortam öyle değil. ‘Benim çocuğum yapmaz’ demeyin. Bu işin üstüne giderek, üstesinden gelebiliriz diye düşünüyorum” diyerek sözlerini tamamladı. 

toplu-005.jpg

25 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR