Asfalt üretimi 180 bin tona çıkarılıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kent genelindeki yol çalışmaları için kendi asfaltını kendi üretiyor. Asfalt Şantiyesi 13 personel ile saatte ortalama 9...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kent genelindeki yol çalışmaları için kendi asfaltını kendi üretiyor. Asfalt Şantiyesi 13 personel ile saatte ortalama 90 ton üretim yapılıyor. Şantiyede yaz mevsiminde 900–1000 ton/günlük üretim yapılıyor. Asfalt şantiyesinde incelemeler yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı bu yıl ki asfalt üretimini üçte bir oranda arttırarak 180 bin tona çıkartacaklarını söyledi.

KENTİN HER BÖLGESİ ASFALTLANIYOR
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaca göre üretilen sıcak asfalt 12 ilçe belediyesine dağıtılıyor. Üretilen asfaltlar Büyükşehir ve ilçe belediyelerince değerlendiriliyor. İlçe merkezlerinden köylerin en ücra köşelerine kadar ulaştırılan asfalt çalışmaları kentte rahat ve konforlu ulaşım imkânları sunuyor.

KALİTELİ ÜRETİM
Üretim tesislerinde üretim aşamasında her noktada kalite kontrolüne önem veriliyor. Malzeme seçimi ve kullanılacak miktarlar gibi pek çok konu titizlikle takip ediliyor. Gün içersinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi’ne bağlı Araştırma Labratuvar ekiplerince numune alınarak kalitenin süreklilik arz etmesi sağlanıyor.

KENDİ ASFALTINI KENDİ ÜRETİYOR
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Asfalt Şantiyesi 2009 yılında 120 bin ton ve 2010 yılında da ise 147 bin 500 ton asfalt üreterek belediye bütçesine ve ülke ekonomisine katkı sağladı. Asfalt üretimini giderek arttıran, Büyükşehir bu yıl ki hedefini 180 bin ton olarak açıkladı.

08 Ağustos 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR