Torun: Çılgın projeyi Doğu’da yapsınlar

KÖGİAD’da konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ehlinaz Torun, “İstanbul'a bu kadar yatırım yapmaya gerek yok. Ülkemizdeki bütün sanayi tesisleri bat...

BÜYÜT

KÖGİAD’da konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ehlinaz Torun, “İstanbul'a bu kadar yatırım yapmaya gerek yok. Ülkemizdeki bütün sanayi tesisleri batıda, yani bizim şuan bulunduğumuz coğrafyada. Doğuda bu tesisleri kursalar hem o yörenin insanı geçinir, hem refah düzeyi de gelişir” dedi.

CHP Körfez İlçe Teşkilatı önceki akşam Körfez Genç İş Adamları Derneği’ni (KÖGİAD) ziyaret etti. Ziyarete Körfez İlçe Başkanı Fatma Koçkar ve yönetiminin yanı sıra CHP Kocaeli Milletvekili Adayları Haydar Akar, Tuba Aydın ve Ehlinaz Torun katıldı. Ziyarete ev sahipliği yapan KÖGİAD Başkanı Erdal Yavuz ve dernek üyeleri, misafir ettikleri CHP teşkilatına çeşitli ikramlarda bulundu.

ÇILGIN PROJELER
KÖGİAD'ı dernek binasında ziyaret eden CHP Körfez İlçe Teşkilatı, CHP'nin seçim vaatlerini ve Kocaeli için hazırlanan 41 Söz isimli vaatleri tek tek açıkladı. Toplantıda ilk konuşmayı CHP Milletvekili Adayı Ehlinaz Torun yaptı. Hükümetin İstanbul’a yaptığı yatırımları eleştiren Torun şunları söyledi İstanbul'a bu kadar yatırım yapmaya gerek yok. Ülkemizdeki bütün sanayi tesisleri batıda, yani bizim şuan bulunduğumuz coğrafyada. Doğuda bu tesisleri kursalar hem o yörenin insanı geçinir, hem refah düzeyi de gelişir. Orada insanlar tarımla ve hayvancılıkla geçinmeye çalışıyor, ancak bu iktidarın yanlış politikaları artık ülkemizde tarım ve hayvancılığı da bitirdi. Vatandaşımız artık kurban bayramında ithal angusları kesiyor, onların etini yiyor. Devlet doğuya yatırım yapılması için destek vermeli ve teşvik etmeli. Yinede olmuyorsa kendi bizzat gidip oraya fabrika kuracak ve istihdam sağlayacak”

YAPILANLAR SATILDI
CHP Milletvekili Adayı Tuba Aydın da yaptığı konuşmada, “ Cumhuriyet'in 80 yılda yaptıklarını 8 yılda yabancılara yok pahasına sattılar. Ülkemizde üretim tesisi kalmadı. Biz iktidara geldiğimiz zaman tekrardan Cumhuriyeti kuracağız. AKP'den önce tarımda ve hayvancılıkta lider ülkeydik, ancak şimdi ithal hayvan ve tarım ürünleri alıyoruz. Bu yanlış politikalar Tayyip Erdoğan’ı bile çıldırtmış ki çılgın proje üretmiş. Taşeronlaşma almış başını gidiyor. Biz iktidara gelince bunlar son bulacak” dedi.

YENİ BİR VİZYON
CHP Milletvekili Adayı Haydar Akar da yaptığı konuşmada AKP hükümetini eleştirdi. Akar, “Artık CHP yeni bir vizyonla halkın karşısında. Biz köklü bir değişiklik yaptık ve genel merkezinde en küçük birimine kadar kafa yapımız değişti. Biz hep Atatürkçülüğün ve laikliğin arkasına sığınmıştık ve halkla iç içe olamamıştık. Osmanlıyı hatırlayın, o da şuan ülkemizin içinde olduğu durum gibi yavaş yavaş yozlaşarak yıkıldı. Şuanda da ülkemizin üzerinde oynanan oyunda bu. Biz bu oyunlara gelmeyeceğiz, değerlerimizden ödün vermeden canla başla çalışacağız” dedi.

ERGENEKON SANIKLARI
KÖGİAD üyelerinden gelen “ Ergenekon sanıklarını neden aday gösterdiniz?” sorusuyla ortamın havası değişirken CHP Milletvekili Adayı Haydar Akar şu cevabı verdi “Sanık diye bahsettiğimiz kişiler Mehmet Haberal. Sinan Aygün. Mustafa Balbay. Yargı hüküm vermemişse suçsuzdur. Taahhüt imzaladık. Suçlu bulunulursa dokunulmazlığı kaldırılacak. E muhtırayı veren genelkurmay başkanı dışarıda zırhlı arabalarla geziyor. Tankları ülkemizde gezdiren Çevik Bir şuan dışarıda gezmiyor mu? Asıl Ergenekon onlar. Ama onlar dışarıda. Biz dokunulmazlık kaldırılsın dedik bugüne kadar. Bu iktidar geldiğinde ilk olarak 2003’deki yasayla Tayyip Erdoğan’ın sicilini temizletti. Sonra yandaşları tek tek zengin ederek ülkeyi bugün ki günlere düşürdü. İşte örnek ÖSYM başında hırsız var” dedi.

17 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR