AKP İzmit'te ilk istifa!

AKP İzmit İlçe Yedek Yönetim Kurulu Üyesi Aykut Sunar, haberi olmadan yönetim kuruluna yazılmasından dolayı yazılı açıklama ile görevinden istifa etti...

AKP İzmit İlçe Yedek Yönetim Kurulu Üyesi Aykut Sunar, haberi olmadan yönetim kuruluna yazılmasından dolayı yazılı açıklama ile görevinden istifa ettiğini duyurdu. Adalet ve Kalkınma Partisi İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Aykut Sunar, yaptığı yazılı açıklama 'Ben haddimi biliyorum, dilerim herkes haddini bilmeyi öğrenir' diyerek şu sözlere yer verdi:

"İlçe dışında olduğum için istifam gecikmeli oldu. İstifa etmekten vaz geçmem, söz konusu bile değildir. Öncelikle şunu ifade etmek isterim; ilçe başkanının başarılı olup olmaması kendi ve ekibine ait olacağından istediği kişiyi yönetimine alma yetkisine sahiptir. Hiç kimsenin ben yönetime girmedim  diye küsme hakkına sahip değildir. Dolansıyla benimde böyle bir hakkım yoktur.  Ben bu görevi çoğunluğu başkan yardımcılığı olmak üzere üç yıldır yapıyorum.  Niyetim asla siyasi polemiğe girmek değildir. Saygıdan dolayı istifaden asla vaz geçmem.  Ben ekmek paramı siyasetten kazanmıyorum.  Zor bir bölgede siyaset yapıyoruz; yapılmaktadır. Bu nedenle toplumun her kesimini kucaklaması, bunlara seçimlere gelmeden yapması çok daha iyi olurdu.  Benim siyasete bakışım, Şeh Edebali'nin İnsanı Yaşat ki, devlet yaşasın düsturudur. Ben ve meslektaşlarım ger il bazında gerek genel merkez basında yaptıkları görüşmelerde sayın Ayaz'ın kantincilerle ilgili görüşünün parti görüşü olmadığını iade etmişlerdir. Yoksa hiç bir tereddüt etmeden partimden de isafa ederdim. Koynuyla ilgili gerek Cumhurbaşkanlık birimine gerekse başkanlık birimine üzüntülerimizi belirttik. Ben haddimi biliyorum, herkes haddini bilmeyi öğrensin. Başta Tüm Kantinci meslektaşlarım olmak üzere herkese saygılarımı sunarım"

11 Ekim 2017 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

Mehmet - Bunları birleştiren menfaat o bittimi hepsi ortadan toz olur vatan millet sözleri hep palavra.

Yanıtla . 0Beğen 11 Ekim 22:10
03

yılmaz - iyi yaptı Aykut bey,zaten parti oyle bir hal aldıki,ne götürürsen kardır zihniyetine böründü yazık.

Yanıtla . 0Beğen 11 Ekim 22:10
02

uskuplu - adamsın aykut sende anladın altıay dayanmaz bu yunetim

Yanıtla . 0Beğen 11 Ekim 22:10
01

ERkan - Şimdi haber balığı ile haber farklı.Çoğu haberiniz böyle.Bunu kontrol eden yokmu.Aykut başkan Ali başkanın zamanında ilçe başkan yardımcısıydı.Şimdiki başkan siyasi etiğe uymayan bir şekilde Aykut başkanı yedek listeye haberi olmadan yazmış oda yönetim kurulu yedek üyeliğinden istifa etmiş.Haberin aslı bu.

Yanıtla . 0Beğen 11 Ekim 22:10
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR