Körfez Belediyesi eğitimi elden bırakmıyor

Kısa bir süre önce TBMM’ den geçen 6552 sayılı torba yasa ile Kamulaştırma Yasası’nda önemli değişiklikler yapıldı. 6552 sayılı yasa ile 2942 sayılı...

BÜYÜT

Kısa bir süre önce TBMM’ den geçen 6552 sayılı torba yasa ile Kamulaştırma Yasası’nda önemli değişiklikler yapıldı. 6552 sayılı yasa ile 2942 sayılı yasada yapılan değişiklik 11 Eylül 2014 Tarihli ve 29116 Sayılı son mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bu kapsamda Körfez Belediyesi hukuk işleri müdürlüğü bir çalışma başlatarak belediye personelini yürürlüğe giren kanunla ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen eğitimde bazı önemli hususların altı çizildi. Maliklerin mülkiyet hakkının kullanılmasının engellenmemesi, can ve mal güvenliği bakımından gerekli önlemlerin alınması kaydıyla, kamu yararına dayalı olarak taşınmazların üstünde teleferik ve bezeri ulaşım hatları ile her türlü köprü, taşınmazların altına metro ve benzeri raylı taşıma sistemleri yapılabileceği belirtildi.


Dikkat Edilmesi Gereken Konular Personele Aktarıldı

Kamulaştırma kanununu uygulayan ve bu kanuna göre işlem yapan personelin eğitimi ile ve daha sonra açılacak davaları en aza indirmenin alt yapısını oluşturmak için Körfez Belediyesi Hukuk İşleri Müdür Vekili Av. Olcay Akgül Oktay konu ile ilgili eğitim verdi. Getirilen yeni kanunla birlikte halka daha iyi hizmet verebilmek adına eğitimlerini sıklaştıran Körfez Belediyesi, 6552 sayılı kamulaştırma kanunun da dikkat edilmesi gereken hususları personele aktardı.


Yasa ile İlgili Birçok Konuya El Atıldı

Av. Olcay, eğitimin içeriğini belediye personeli ile paylaşarak kısa bilgilendirmeler gerçekleştirdi. Kamulaştırma kavramı, kamulaştırmasız el atma, tahsis, anayasa gözüyle kamulaştırma, kamulaştırmanın niteliği, kamu yasası, kamu yasası ve kamu hizmeti kavramları gibi konularda belediye personeli tam donanımlı şekilde bilgilendirildi. Yapılan bilgilendirmenin amacının ise halka daha net ve şeffaf bir şekilde hizmet etmek olduğunu Av. Olcay vurguladı.

25 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR