KSMMMO kongre sürecine gidiyor...

Kocaeli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (KSMMMO) 22’nci olağan kongreye hazırlanıyor. 14-15 Mayıs tarihleri arasında yapılması planlan...

Kocaeli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (KSMMMO) 22’nci olağan kongreye hazırlanıyor. 14-15 Mayıs tarihleri arasında yapılması planlanan kongrede çoğunluk sağlanamaması durumunda 28-29 Mayıs tarihleri arasında çoğunluğa bakılmaksızın kongre yapılacak.

 

SEÇİM ODA BİNASINDA

Fikret Gökmen’in başkanlığını yaptığı KSMMMO’nun kongresinde ilk gün adaylar belirlenecek, saat 10.30’da başlayacak olan kongrede 14 maddelik gündemin içinde yer alan üye borçlarının durumu görüşülecek. Alikahya’daki oda binasında gerçekleşecek kongrenin ikinci gününde ise 09.00-17.00 saatleri arasında seçim yapılacak.

 

BİN 580 ÜYE OY KULLANACAK

Kongrede mevcut başkan Fikret Gökmen’in yanı sıra Meslekte Birlik Grubu adına Hamit Akbulut ve Değişim Grubundan Taner Öner de aday olacak. Odaya kayıtlı bin 580 üyenin de kongrede oy kullanma hakkı var. Yönetim kurulu 7 asil 7 yedek, denetim kurulu 3 asil 3 yedek, disiplin kurulu 5 asil 5 yedek ve üst kurul delegesi ise 24 kişiden oluşacak. Kazanan grup kendi içerisinde oda başkanını seçecek.

 

“14 AYDIR GÖREV YAPIYORUZ”

KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen, “Olağanüstü kongre sonrasında göreve geldik. 14 aydır ekibimizle birlikte görev yapıyoruz. Oda içerisinde yaşanan huzursuzluk bu dönemle birlikte son bulmuştur. Göreve gelmemiz sonrasında meslek içi 25 eğitim verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlara bir çok ziyaret yapıldı. Oda çalışmalarının yanı sıra sanat ve kültürel faaliyetler içerisinde de olduk” açıklamasında bulundu.

 

“FAZLA ADAY OLMASI ODA İÇİN ZENGİNLİK”

Oda Başkanı Gökmen, “Yeni dönemde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Eğitim çalışmalarımız aralıksız sürecek. Ayrıca özel eğitimlere ağırlık verilecektir. Sosyal faaliyetlerimiz de devam edecek. Türk Sanat Müziği korosunun yanı sıra Türk Halk Müziği korosu da kurulacak. Ayrıca oda binasında önemli değişikliğe gidilecektir. Kullanım alanlarının daha aktif olmasını sağlayacağız. Bu yönde proje çizdirildi. Bu seçimlerde 4-5 adayın çıkmasını bekliyoruz. Adayların fazla olması oda için zenginliktir. Dört gruptan oluşan oda yönetiminde uyumlu bir çalışma içerisinde olduk” dedi.

 

“ÜÇ YILLIK DENEYİM ELDE ETTİK”

Adaylarından Taner Öner, “Kongrede adayım. Kocaeli Değişim Grubu olarak yola çıkıyoruz. Bu yönde çalışmalara başladık. Kent genelinde bir çok isim listemizde yer alıyor. Listemizde herkes olacaktır. Oda bünyesinde bir değişim olmuştur bunun devam etmesini istiyoruz. Geçen dönem çok mücadele verdik. Bu dönem yönetimde yer alarak üç yıllık bir deneyim elde ettik. Üyelerimize hizmet etmek için yola çıktık. Seçim mantığımda çok fazla üye ziyareti yoktur” şeklinde konuştu.

 

“SİYASİ OLUŞUM İÇİNDE OLMADIM”

Öner, “Meslek mensupları sıradan insanlar değillerdir. Kariyeri olan insanlardır. Bunların ofisine giderek oylarını almanız mümkün değildir. Onların sizlere oy verebilmesi için vizyonunuz ve geçmişiniz önemlidir. Bizim mesleki sıkıntılarımız vardır. Haksız rekabet olmaktadır. Ücretlendirme ve ücret tahsilinde sorunlar yaşanıyor. Maliye Bakanlığı’na göbekten bağlı durumdayız. Bakanlık tarafından ne denirse onu uygulamak durumundayız. Özerk kurum olmadığımızdan çok rahat hareket edemiyoruz. Siyaset ile oda yönetiminin karıştırılmaması gerekiyor. Ben hiçbir zaman siyasi bir oluşumun içerisinde olmadım. Olan arkadaşlarımızı tenkit etmiyorum” dedi. 

 

“MESLEKTAŞLARIMIZIN OYLARINA TALİBİM”

Diğer başkan adayı Hamit Akbulut ise “Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği 2010 yılında kuruldu. Derneğimizin başkanlığını yürütüyorum. Derneğimizin amacı mali müşavirlik mesleğinin ve meslektaşın sorunlarının tespitini yapmak ve çözüm yolları üretmektir. Güvenilir ve saygın bir meslek mensubu kitlesi oluşması, haklarımızın güvence altında olması için göreve talip olduk. Kocaeli’de şimdi birlik ve beraberlik zamanı. Mayıs ayı sonunda yapılacak olan kongrede Meslekte Birlik Grubu adına tüm meslektaşlarımızın oylarına ve gönüllerine talibiz” açıklamasında bulundu.

 

“DAYANIŞMAYI SAĞLAYACAĞIZ”

Vizyoner ve analitik yaklaşım gösteren bir yönetim anlayışını odamıza hakim kılacağız diyen Akbulut “Düsturumuz, meslek mensupları arasında dayanışmayı tesis etmek. Özelliğimiz, sorumluluk anlayışı ile hareket etmek. Farkımız, etik değerlere ve milli kültüre bağlı olmak. Hak ve hukuk çizgisinde olmak ve üretilen katma değerden hak ettiği payı ve alın terinin karşılığını almak isteyenleri de bu erdemli mücadelede meslekte birlik ile saf tutmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Sözlerine devam eden Hamit Akbulut, “Hayallerimizi gerçekleştirmek için yola çıktık. Her anlamda donanımlı, temel değerlerimize sahip çıkan bir yapıyı oluşturacağız. Her yönden güçlü ve modern bir odada çalışmaya davet ediyoruz. Adil, hakkaniyete dayalı, hizmet odaklı, üye hedefli, bir yönetim anlayışını odaya taşımak için elimizden geleni yapacağız. Bürolarda mükellef sayısında sınırlama, mükelleflerin puanlanması, tahsilatın arttırılması gibi bir çok projemiz vardır” dedi.

 

“TÜRMOB’U YÖNETMEYE TALİBİZ”

Akbulut, “Bu çalışma sürecimizi meslektaşlarımıza duyurmaya devam ediyoruz. Meslek gurubumuzda kronik sorunlar çok ağır. İş yükümüz çok fazladır. Bunun nedeni mesleğimizin meslek tanımı çok dar. Meslek grubumuz geniş olmasına karşın meslek tanımında dar durumdadır. Bu yüzden ihtisas yapılamıyor. Camianın her değişiminde sonuç beklentisi mali müşavirler tarafından ortaya konulmasıdır. Devletin her yapılanma sürecinde elektronik ortamlarda kendi yükünü hafifletme gayreti bizlere ek iş yükü olarak dönmektedir. Meslek gurubu olarak TÜRMOB’u yönetmeye talibiz” ifadelerini kullandı. Serkan BORLAK

08 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR