Erenkaya: Sıra sendikacılara geliyor

Genel-İş Sendikası Kocaeli Şube Yönetimi’ni ziyaret eden CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya, Torba Yasa’ya karşı direnme çağrısı yaparak, sıranı...

BÜYÜT

Genel-İş Sendikası Kocaeli Şube Yönetimi’ni ziyaret eden CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya, Torba Yasa’ya karşı direnme çağrısı yaparak, sıranın sendikacılara geldiğini söyledi.

Genel-İş Sendikası Kocaeli Şube’nin yeni yönetimine yapılan ziyaretler devam ediyor. CHP Milletvekili Hikmet Erenkaya dün yeni yönetime tebrik ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Torba Yasa’nın getirdiği hak kayıpları konuşularak, mücadele çağrısı yapıldı. Hikmet Erenkaya’yı belediye başkanı zamanından tanıdığını belirten Vedat Küçük, genelde CHP milletvekilleri özelde Erenkaya’dan belediye işçisini sürgüne tabi tutan Torba Yasa’nın iptali için destek beklediklerini söyledi.

GENEL-İŞ DESTEK İSTEDİ
Milletvekili Hikmet Erenkaya ise caddedeki her taşta emeği olan belediye işçilerinin her zaman yanlarında olduklarını ifade ederek, “Mecliste sayı üstünlüğü sayesinde geçirdikleri bu yasa belediye işçisi için sürgünden bile beterdir. Hangi görüşe sahip olursa olsun sendikaları birleşmeye çağırıyoruz. Çünkü sıra sendikacılara ve sendikacılık sistemine geliyor. Biz sosyal demokratlar, CHP’liler her zaman arkalarında olacağız. İktidar olduğumuz gün ise yapılan bu yasaları geri çekeceğiz” dedi.

KESK: DİRENECEĞİZ
Erenkaya’nın ardından Küçük ve yönetimini, KESK Şubeler Platformu üyeleri ziyaret etti. Bu ziyarette de gündem yine Torba Yasa oldu. KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Erdal Karakuş, Vedat Küçük ve yönetimini tebrik ederek, “Mecliste kabul edilen Torba Yasa ile zor sendikacılık dönemlerimiz başladı. Hükümetin açık açık desteklediği yandaş sendikalar mide bulandırıcı bu yasayı desteklemeye devam ediyor. Biz KESK Şubeler Platformu olarak bu yasaya direneceğiz” şeklinde konuştu.

BİRLİKTE HAREKET
Torba yasanın emek sınıfına büyük zarar verdiğini belirten Küçük ise “KESK Şubeler Platformuna ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Zor bir dönemde olduğumuzun farkındaydık. Bu sorumluluk anlayışı ile yola çıktık. Emek sınıfının aleyhine çalışanlara karşı tabanımızın gücünü artıracağız. İşçi sınıfı imzalanan bu yasa ile büyük bir zarar gördü. Gücümüzü ve birlikteliğimizi yansıtamadık. Ama daha örgütlü çalışarak bütünlük içinde hareket edeceğiz” diye konuştu.

18 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR