Yıldıztekin, AKP’den aday adaylığını açıkladı

Genel seçimler öncesinde AKP’de milletvekili aday adaylarının sayısı giderek artıyor. Gencay Yıldıztekin dün Gebze bölgesinden milletvekili aday adayl...

BÜYÜT

Genel seçimler öncesinde AKP’de milletvekili aday adaylarının sayısı giderek artıyor. Gencay Yıldıztekin dün Gebze bölgesinden milletvekili aday adaylığını açıkladı ve nedenlerini anlattı.

Gebzeli iş adamı Gencay Yıldıztekin dün Özsar Restaurant’ta düzenlediği basın toplantısı ile AKP’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı ve nedenlerini sıraladı. Kocaeli Erzurum Dernekleri Federasyonu’nun kurucu başkanı olan Yıldıztekin, “Bugün aranızda olmaktan dolayı çok mutluyum. Kocaeli’de yaşayan Erzurumlular olarak gelenek ve göreneklerimizi yaşadığımız ortamda en iyi şekilde ortaya koyuyoruz. Önümüzde genel seçimler var. Erzurumlu arkadaşlarımızın sesini mecliste duyurmak adına ilimizden milletvekilliğine aday adayı oldum. Bizler zaten birlik ve beraberlik içindeyiz” dedi.

ADALETLİ DAVRANILMALI
Bugüne kadar hiçbir siyasi parti içerisinde yer almadığını belirten Yıldıztekin, “Gebze ve Darıca teşkilatlarında görev yapan aile mensuplarım bulunuyor. Milletvekili adaylarının belirlenmesinde adaletli davranılması gerekiyor. Bu adayların nereden olduğu önemli değildir. Önemli olan hizmeti nasıl yapacağıdır. Kocaeli’ye baktığınızda, doğu kökenli kişilerin milletvekili olarak mecliste yer alamadıkları görülmektedir. Fazla aday çıkması partinin zenginliğidir. Kendi özelliklerimi biliyorum. Onun için aday oldum. Milli Birlik Projesi’nin uygulanması çok önemlidir. Çalışacağız Allah yazmış ise milletvekilliği olur” diye konuştu.

Gencay Yıldıztekin kimdir?
Erzurum’a bağlı Oltu’da 1971 yılında doğdu. İlk ve ortaokulu Oltu’da, lise öğrenimini ise Gebze Sarkuysan Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra Newport Üniversitesi İşletme Bölümünde yüksek öğrenimini tamamlayan Yıldıztekin, halen dört şirketin üst düzey yöneticiliğini yürütmekte ve bölgedeki sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak çalışmaktadır. 1988 yılında Gebze’ye yerleşen Yıldıztekin, bu dönemden sonra eğitimini tamamlayıp, çalışma hayatına başladı. 1995 yılında gençlere verilen ‘’Genç Girişimci İşsizlik Kredisi’’ ile Entosav Ltd. Şti.’nin kuruculuğunu yapan Yıldıztekin halen Entosav ve grup şirketinin yöneticiliğini yürütmektedir. Yıldıztekin, iş hayatına inşaat, sağlık ve kimya alanlarında faaliyet gösteren 4 firma ve 500’ün üzerinde personelle ulusal ve uluslararası bazda etkin bir şekilde devam etmektedir.

02 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR