KOTO Başkanı Semih Barış'a çağrı!

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) eksik olan yönetim kurulu üyelerini geçtiğimiz hafta yapılan olağanüstü seçimle belirlemişti. Bu seçim öncesinde, yönetim...

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) eksik olan yönetim kurulu üyelerini geçtiğimiz hafta yapılan olağanüstü seçimle belirlemişti. Bu seçim öncesinde, yönetim kurulunun kendi arasında yaptığı seçimde ise Murat Özdağ’ın ardından başkanlığa ise Semih Barış seçilmişti.

 

MUHALEFET SEÇİM İSTEDİ

Eksik olan 5 asil ve 10 yedek üyenin seçimi bayram öncesinde yapılmıştı. Tek listeli seçimde aday gösterilen muhalif kanadın meclis üyeleri KOTO’nun yeni yönetimine dahil olmuştu. Geçtiğimiz günlerde KOTO Başkanı Semih Barış ile bir araya gelen yeni yöneticiler, Barış’tan istifa etmesini ve yeniden seçim yapılmasını istedi.

 

BARIŞ TEKLİFİ REDETTİ

Muhalif yöneticiler Volkan Yılmaz, Hüseyin Gezer, Mehmet Akif Şen, Necmi Bulut ve Halil Baylam ziyarette, “Sizi 6 kişilik yönetim seçti. Şimdi yönetim tam oluştu, yani 11 kişilik yönetim oluştu. Yönetim yeniden görev dağılımı yapsın” istediğinde bulundu. Başkan Semih Barış ise konuyu değerlendireceğini söylediği öğrenildi.

 

KOTO’DA NELER YAŞANDI?

15 Temmuz darbe girişiminin ardından terör örgütü FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında KOTO Başkanı Murat Özdağ, tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Ardından KOTO’da sancılı bir dönem başladı. Bir yandan cemaate yakın olan kişilerin odadan tavsiyesi yapılırken bir yandan da yeni yönetimin oluşturulması çalışmalarına başlanıldı.

 

MUHALİFLER SEÇİLDİ

Yönetim kurulu yedek üyeleri bile görevlerinden ayrılınca, 11 kişilik asil yönetim bile oluşturulamadı. 6 kişiden oluşan yönetim, yeni başkanını belirledi. Ön planda başkan vekili Zihni Yılmaz varken, yönetim kurulu Semih Barış’ı başkanlık koltuğuna taşıdı. Eksik yönetim için geçtiğimiz hafta yapılan seçimlerde ise, mevcut başkana muhalif olanlar seçildi.

koto-002.jpg

16 Eylül 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR