TED KOCAELİ KOLEJİ, başarıdan başarıya koşuyor!

Kentimizde kurulduğu günden bu yana eğitim anlayışında köklü değişikliklere imza atan TED Kocaeli Koleji, sanat, spor ve bilim gibi alanlarda önemli...

Kentimizde kurulduğu günden bu yana eğitim anlayışında köklü değişikliklere imza atan TED Kocaeli Koleji, sanat, spor ve bilim gibi alanlarda önemli dereceler elde ederek başarıdan başarıya koşuyor. Geçtiğimiz yıl kentimizde uygulanmaya başlayan yepyeni eğitim anlayışıyla TED'li nesillerin tohumları atılırken, pek çok alanda alınan başarılı sonuçların tadını TED disiplini ve eğitim anlayışıyla büyüyen nesiller çıkarıyor.

5-011.jpg

 

ORYANTIRING'DE 3 MADALYA

TED Kocaeli pek çok alanda olduğu gibi spor alanında da kent çapında yankı uyandıran çalışmalara imza atıyor. Kocaeli Oryantiring İl Temsilciliği'nin Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda düzenlenen “Merhaba 2016 Salon (Labirent) Oryantiring Yarışması”nda başarı sağlayan köklü kurum, 22 öğrenci ile katılırken, yarışmada, yıldızlar, küçükler ve minikler kategorilerinde önemli başarılara imza atıldı. Yıldızlar kategorisinde Şerafettin Enes Kanca, ikinci, küçükler kategorisinde Kaan Akalın birinci, minikler kategorisinde ise Seyfettin Enes Kanca ikincilik elde etti.

 

SPORUN HER ALANINDA

3-036.jpg

TED Kocaeli Koleji'nin başarıları yalnızca bunlarla da sınırlı değil. Okulun başarılı öğrencilerinden Azra Begüm Uumut, Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından 29-31 Ocak 2016 tarihleri arasında Marmaris’te düzenlenen Şampiyon Kulaçlar (Olimpik Kulaçlar Kış Finali) Müsabakaları’nda 50 metre ve 100 metre sırtüstü yarışlarında iki Türkiye birinciliği kazanırken, Nehir Nil Çelebi İstanbul’ da TAÇ Spor tarafından düzenlenen 10 yaş Kış Kupası Bayanlar kategorisinde 2. olarak okulunu ve kentimizi gururlandırdı.

 

GÜMÜŞTAŞ'TAN EDEBİ BAŞARI

TED Kocaeli Koleji'nin başarıları yalnızca spor alanı ile sınırlı değil. Edebiyat alanında da pek çok başarıya imza atan TED Kocaeli Koleji öğrencileri okullarını gururlandırıyorlar. Ülkemizin en çok takip edilen gazetelerinden Posta Gazetesi’nin şiir köşesinde, Gümüştaş’a ait bir şiir yayınlanarak, ayın şiiri seçildi. Şiiri yayınlanan TED öğrencisi Eren Gümüştaş’ın “Kedilerim” şiiri köşenin takipçileri tarafından yoğun ilgiyle karşılaşınca, köklü gazete Gümüştaş’ın şiirini ayın şiiri seçti.

 

KURUMUN İLK MADALYASI

Bir diğer başarı ise artistik jimnastik alanında TED Kocaeli Koleji öğrencisi olan Aytuğ Obuz’dan geldi. Kocaeli’de okullar arası gerçekleştirilen “Artistik Jimnastik Minikler B Grubu’nda” okulunu temsil eden Aytuğ Obuz, kent çapında gerçekleştirilen yarışmada 4. olarak okuluna ilk madalyasını da kazandırmış oldu. 2007 – 2009 doğumlu erkekler kategorisinde yarışan Obuz’un başarısı okul arkadaşları başta olmak üzere, kentimizde eğitime hizmet eden tüm TED kadrolarını da mutlu eden bir detay oldu.

 

EĞİTİMDE KALİTE FELSEFESİ

Okul içerisinde çocuğunuzun geleceği için her türlü detay düşünülmüş durumda. Çocuklarınızın yüzme derslerini gerçekleştirebilecekleri kapalı yüzme havuzu, çok amaçlı konferans salonu, tam donanımlı ve günde üç öğün servis yapan iki yemekhane, açık spor sahası, mini futbol ve badminton sahaları, görsel sanatlar ve seramik atölyeleri, fizik ve kimya laboratuvarları, robotik atölyesi, bu köklü kurumun standart olarak çocuğunuzun eğitimi için sunduğu imkanlardan bazıları.

 

FARK YARATAN FAALİYETLER

2-058.jpg

TED'li olmaya aday nesillerin kişisel becerilerini geliştirebilecekleri hiçbir detay  unutulmamış. Çocuğunuz fen ve matematik, bilgisayar gibi pek çok atölye aracılığıyla bilişsel olarak kendisini geliştirirken, jimnastik salonu ve pek çok spor faaliyet alanıyla da sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralayarak geleceğin önemli sporcuları arasına adını TED farkıyla yazdırabilmekte. Ayrıca sanat alanında da önemli faaliyetler yapan TED Kocaeli Koleji, bunları yurtdışına da taşıyor.

 

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ RAKİPSİZ

TED Kocaeli Koleji, her yaş grubundan öğrencilerine olduğu gibi okul öncesi öğrencilerine de oldukça önemli imkânlar sunuyor. MEB Okul Öncesi Eğitim Programı çerçeve alınarak Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP)’nın entegre edilmesi ile zenginleştirilen müfredat işlenerek, eğitimde ‘altın yıllar’ diye tabir edilen okul öncesi dönemde sadece dillerin değil; Lawrence Hall of Science GEMS (Matematik ve Fende Büyük Buluşlar) gibi benzersiz programlar vasıtasıyla, matematik fen gibi pozitif bilimlerin son derece eğlenceli bir biçimde kavramsal temelleri atılıyor.

 

DİLDE DOĞAL EĞİTİM

7-004.jpg

Dilde kritik dönem göz önüne alınarak Türk ve yabancı öğretmenler işbirliğiyle erken yaşta dil edinimi için öğrencilerin doğal ortamda dili otantik bir biçimde öğrenmeleri ve kullanmaları hedefleniyor. ‘Ne kadar erken o kadar iyi’ yaklaşımı genişletilerek, öğrencilerimizi ileride karşılaşacakları yoğun öğretim programına sadece bilişsel değil; davranışsal olarak hazırlama ve değerler eğitimi bu dönemin en önemli unsurlarından. Çocuklarımıza kendilerini tanıma ve geliştirme imkanı sunulurken, oyun, spor, sanat ve yaratıcılık geliştirici faaliyetler haftalık ders programını benzersiz kılıyor.

 

KAYIT TARİHLERİ

Okul öncesi, ilkokul 1, 2 ve 3. sınıflar için ön kayıt yaptıran öğrenciler, Psikolojik Danışma ve Rehberlik uzmanlarıyla yapacakları görüşmeler yoluyla değerlendirilerek kesin kayıt hakkı kazanacaklardır. 13 Mart 2016 tarihine kadar ön kayıt yaptıran 4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri ise, TED Genel Merkezi tarafından 27 Mart 2016 tarihinde yapılacak olanTED Okulları Öğrenci Giriş Sınavı ve ardından Psikolojik Danışma ve Rehberlik uzmanlarıyla yapacakları görüşme sonuçlarına göre değerlendirilerek kesin kayıt hakkı kazanacaklardır.

6-008.jpg

14 Şubat 2016 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

salih özdemir - özel okulları şişirmeyin kardeşim,devlet okulları daha başarılı ve daha verimli.zenginlerin karnı tokların çocukları yarın başımıza amir olacaklar.bunlar ne zorluktan nede parasızlıktan anlarlar.tadını bilmedikleri şeyi nasıl tarif edecekler,merhamet ne gezer.fotoğrafa girenlerin hangisinin çocuğu asgari ücretli,hangisi işçi çocuğu.para ile çocuklarına başarı satın alıyorlar.

Yanıtla . 0Beğen 14 Şubat 16:32
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR