Yaylak: Gerekirse aday olurum

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, yaptığı basın toplantısında genel merkez ziyaretinde yapılan görüşmeler sonrası, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ni...

BÜYÜT

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, yaptığı basın toplantısında genel merkez ziyaretinde yapılan görüşmeler sonrası, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de katılacağı il kongresinin 3 Haziran’da yapılacağını söyledi.

İlçe kongrelerini tamamlayan ve il kongresi hazırlıklarına başlayan MHP Kocaeli Teşkilatı’nda il başkanlığına aday olanların yoğun bir çalışma dönemine girdiği şu günlerde, MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak uzun süredir yaşanan gelişmeler hakkında yorum yapmaktan kaçınıyordu. Geçtiğimiz günlerde Ankara’ya giden ve il kongresi hakkında Genel Başkan Devlet Bahçeli ile görüşen Celalettin Yaylak, önceki akşam bir basın toplantısı yaparak kongrenin 3 Haziran’da yapılmasının kararlaştırıldığını ve kongreye Bahçeli’nin de geleceğini kaydetti.

GEREKİRSE ADAY OLURUM
MHP İl Başkanlığı’na şimdiye kadar beş isim aday olduğunu duyurmuştu. Celalettin Yaylak ise henüz aday olup olmayacağı yönünde bir açıklama yapmaktan kaçınırken, önceki akşam ki toplantıda Yaylak, “Şartlar aday olmamı gerektirirse aday olacağım. Ancak partiyi sırtlayacağına inandığım bir isim aday olursa aday olmayı düşünmüyorum” açıklamasında bulundu. Yapılacak il kongresinin partiyi bütünleştireceğini kaydeden Yaylak, il başkanı adaylarına başarılar dilediğini sözlerine ekledi.

ADAYLARA SERT UYARI
Adaylara bir de uyarı da bulunan Yaylak, “Aday olacak arkadaşlarımızdan il başkanı olarak bir ricam var. Gönül isterdi ki bu kadar dağınık değil de güçlü bir birliktelikle seçime gidilsin. Bu yarışta aday arkadaşlarımız birbirinin gönlünü kıracak ve partiyi incitecek açıklamalardan uzak durmalıdır. Partide ayrışmaya, kutuplaşmaya neden olacak davranışlar kim tarafından sergilenirse sergilensin, rütbesi ne olursa olsun. Bunun bedelini öder” diyerek partinin her kademesine sert bir uyarıda bulundu.

CUMALİ DURMUŞ’A MESAJ
Partinin ilimizdeki önemli isimlerinin bazı adayların yanında yer aldığı ve bunun bir ayrışmaya neden olup olmadığı sorulan Yaylak, MHP MYK Üyesi Cumali Durmuş’a da bir mesaj gönderdi. Yaylak, “Şuan da adaylığını açıklayan arkadaşlarımızdan Aydın Ünlü’ye sayın Cumali Durmuş’un bir desteği söz konusu. Cumali beyden başka kimse açık desteğini sunmadı. Bu konuda herkesin dikkatli olması gerekiyor. Cumali bey bu konuda metanetli olamadı” ifadelerini kullandı.

27 Nisan 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR